Ponowny przetarg nieruchomości w centrum Olsztyna

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn Działka przy Głowackiego znów została sprzedana

Po raz drugi – sprzedane. Atrakcyjna działka w Olsztynie ponownie poszła pod młotek

2021-10-04 21:15

Odbył się zapowiadany drugi przetarg niezwykle atrakcyjnej działki w centrum Olsztyna. Pierwsza próba, na początku roku, w której nieruchomość osiągnęła sumę 21 mln, zakończyła się niepowodzeniem. Teraz teren sprzedany został za niewiele ponad 13 mln.

Rozkopane centrum Olsztyna, tędy pojadą tramwaje

13,1 mln to wylicytowana kwota za teren w centrum Olsztyna w pobliżu Centaurusa. To była druga próba sprzedaży tej nieruchomości. Mowa o działce przy ul. Głowackiego, na której zlokalizowany jest dawny Zespół Krytych Obiektów Sportowych oraz działka sąsiadująca. Łączna powierzchnia to nieco ponad 10,5 tys. m2.

Tym razem do przetargu stanęło czterech oferentów, a najwyższą cenę 13 milionów 100 tysięcy złotych zaproponował działający od wielu lat na rynku mieszkaniowym deweloper z Gdańska – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza. - Pierwsza próba, na początku roku, zakończyła się niepowodzeniem, bowiem zwycięzca nie dopełnił wymaganych formalności. Przed piątkową licytacją przedsiębiorca, który wygrał poprzednią, lecz nie wpłacił wylicytowanej kwoty, próbował zablokować postępowanie. Sąd jednak oddalił jego wniosek o wstrzymanie przetargu.

Posłuchaj: o drugiej próbie sprzedaży działki przy Głowackiego mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?

Cena wywoławcza ustalona została na dziewięć milionów złotych - przypomina dyrektor ratuszowego Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Sławomir Bernat.

O próbach sprzedaży olsztyńskich działek pisaliśmy na eska.pl

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Po raz drugi – sprzedane. Atrakcyjna działka w Olsztynie ponownie poszła pod młotek