Pocałuj i jedź! Pierwsza strefa "Kiss&Ride" w Ełku oddana do użytku [ZDJĘCIA]

2021-05-19 14:30

W Ełku zakończono budowę strefy „Kiss&Ride”! To pierwsza taka zatoka w mieście. Skorzystają z niej rodzice, którzy odwożą swoje dzieci do szkoły. Do dyspozycji wyznaczonych zostało pięć miejsc. Postój w strefie jest dozwolony do 1 minuty. Więcej na ten temat czytaj w materiale poniżej.

Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz, poinformował o zakończeniu prac przy budowie pierwszej w Ełku strefy „Kiss&Ride". Ta powstała przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Grodzieńskiej na os. Północ II. Zatoka pełni funkcję strefy dla rodziców, odwożących dzieci do szkoły. W zatoce postojowej – wybudowanej poza ciągiem jezdni – wydzielonych jest 5 miejsc dla samochodów. Postój tam jest dozwolony do 1 minuty.

To jednak nie wszystko. Dodatkowo, w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu, zamontowany został nowy próg zwalniający. - W ramach inwestycji przebudowany został również parking prostopadły, zlokalizowany przy budynku przy ul. Grodzieńskiej 5 przylegający do niego chodnik. Zamontowane zostały też elementy bezpieczeństwa ruchu (znaki i barierki) - informuje prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

CZYTAJ TEŻ: Pracodawca może przerwać Twój urlop. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz zostać ukarany!

Działanie realizowane było jako jedno z zadań w ramach projektu pn. "Smart Parking - zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku".

Raport z anteny 18.05, godz.10
Źródło: Pocałuj i jedź! Pierwsza strefa "Kiss&Ride" w Ełku oddana do użytku [ZDJĘCIA]