Zdrowie

Podziel się darem życia! W Olsztynie zmniejszyły się zapasy krwi

2023-09-28 11:52

Brakuje krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem ze strony wszystkich szpitali w województwie warmińsko-mazurskim, stany magazynowe niektórych grup krwi są na wyczerpaniu.

Których grup krwi najbardziej brakuje?

- Na ten moment pilnie potrzeba grup krwi 0 RhD(-) lub 0 RhD(+). Odnotowaliśmy też spadki w obrębie grupy A RhD(+) - informuje Mateusz Florczuk z olsztyńskiego centrum krwiodawstwa.

Krew można oddać w olsztyńskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Malborskiej oraz w sześciu oddziałach terenowych na Warmii i Mazurach.

- Jeśli tylko jesteście zdrowi i pełnoletni przyjdźcie do naszych punktów. Usiądźcie na naszych krwiodawczych fotelach i podzielcie się tym życiodajnym płynem – zachęca Florczuk

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie organizuje też akcje wyjazdowe w całym województwie. Szczegóły dostępne są na stronie RCKiK.

Posłuchaj: Zmniejszyły się zapasy krwi na Warmii i Mazurach. Których grup najbardziej brakuje? Mateusz Florczuk z RCKiK w Olsztynie.
Eska Summer City Olsztyn - RCKiK

Oglądaliście "Bezsenność w Seattle"? Sprawdźcie, co pamiętacie z tej kultowej komedii romantycznej!

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię bohaterka grana przez Meg Ryan?
Źródło: Podziel się darem życia! W Olsztynie zmniejszyły się zapasy krwi