Policja zatrzymała pijanego kierowcę: Zatrzymałem się po wodę i przy okazji wypiłem piwo

i

Autor: pexels.com Policja zatrzymała pijanego kierowcę: "Zatrzymałem się po wodę i przy okazji wypiłem piwo"

Policja zatrzymała pijanego kierowcę: "Zatrzymałem się po wodę i przy okazji wypiłem piwo"

2021-11-23 10:30

"Zatrzymałem się po wodę dla dziecka i przy okazji wypiłem piwo" - powiedział policjantom 22-letni mężczyzna, który wsiadł za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila. Za jazdę po pijaku odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 listopada). Uwagę policjantów z węgorzewskiej komendy zwrócił sposób jazdy kierowcy audi. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 22-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze ma w wydychanym powietrzu ponad półtora promila alkoholu.

Ze swojego zachowania mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. — Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł — poinformował zespół prasowy węgorzewskiej policji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Super Raport 22.11 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz dr Mirosław Oczoś - specjalista ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Źródło: Policja zatrzymała pijanego kierowcę: "Zatrzymałem się po wodę i przy okazji wypiłem piwo"