Ponad 2600 interwencji na Warmii i Mazurach. Policja wystawiała mandaty za brak maseczek

2021-04-12 10:50 agada
Ponad 2600 interwencji na Warmii i Mazurach. Policja wystawiała mandaty za brak maseczek
Autor: KMP Olsztyn Ponad 2600 interwencji na Warmii i Mazurach. Policja wystawiała mandaty za brak maseczek

W województwie warmińsko-mazurskim nie brakuje osób, które lekceważą obowiązujące obostrzenia covidowe - zwłaszcza zakrywanie nosa i ust przy użyciu maseczki. Tylko w miniony weekend policjanci musieli interweniować ponad 2600 razy. Jak się okazało, niektóre osoby miały o wiele więcej na sumieniu niż brak maseczki. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Do jednej z interwencji doszło na terenie Iławy. Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli grupę mężczyzn, którzy nie mieli założonych na usta i nos maseczek. Mężczyźni zostali wylegitymowani oraz sprawdzenia w policyjnych systemach. - Mundurowi znali ich z wcześniejszych interwencji, w związku z powyższym skontrolowali mieszkańców Iławy. Okazało się, że 26-latek posiadał przy sobie woreczek strunowy z suszem roślinnym. Podczas badania narkotestem mundurowi ustalili, że jest to marihuana - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i osadzili w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie wszystkie narkotyki, które posiadał mężczyzna. W domu 26-latka policjanci znaleźli 28 sztuk tabletek ecstasy i prawie 15 gramów marihuany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Iławy.

W Lidzbarku Warmińskim policjanci podjęli interwencję na ulicy Lipowej. Dwie kobiety nie zastosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Ponadto okazało się, że jedna z nich jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia kary w zamian za nieuiszczoną grzywnę za wykroczenie.

CZYTAJ TEŻ: Tragiczny wypadek na drodze Barczewko/Biedowo. Nie żyją DWIE MŁODE osoby [ZDJĘCIA]

W miejscowości Kamionek w gminie Szczytno policjanci zauważyli z kolei mężczyznę siedzącego na przystanku autobusowym bez maseczki. - W trakcie podjętej przez mundurowych interwencji mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach i potwierdzili jego tożsamość. Wydawałoby się, że na tym interwencja się zakończy, gdyż mężczyzna przeprosił za swoje zachowanie, założył maseczkę i chciał pośpiesznie wracać do domu. Sprawy potoczył się jednak inaczej. Okazało się, że 36-latek złamała obowiązującą go do 18 kwietnia br. kwarantannę. Jak sam oświadczył „z domu wyszedł tylko na chwile, aby się przejść”. Teraz o lekceważącej postawie 36-latka zostanie poinformowany sąd oraz pracownicy Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej - poinformowała st. sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy szczycieńskiej policji.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Wysadzali bankomaty w pięciu województwach
Źródło: Ponad 2600 interwencji na Warmii i Mazurach. Policja wystawiała mandaty za brak maseczek
Nasi Partnerzy polecają