Powstała nietypowa mapa Olsztyna. Plakaty rozwieszono na miejskich słupach [ZDJĘCIA]

2021-04-22 13:17 agada

Spacerując po Olsztynie można natknąć się na plakaty przedstawiające nietypową mapę miasta. Stoi za tym Miejski Ośrodek Kultury, który w ten sposób przedstawił kolejną odsłonę niezwykłego projektu "Olsztyńskie teorie spiskowe". O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

- Od środy w przestrzeni miejskiej można natknąć się na wypiski z alternatywnej pamięci miasta, czyli ANTOLOGIĘ SZEMRANĄ. Zapraszamy do spaceru po mentalnej mapie stolicy Warmii śladem olsztyńskich teorii spiskowych! - informuje Miejski Ośrodek Kultury.

"Olsztyńskie teorie spiskowe" to projekt realizowany przez MOK w marcu tego roku. Polegał na zgromadzeniu informacji o tych starszych i tych całkiem nowych, typowo olsztyńskich spiskach. Historiach zarówno ogólnomiejskich, jak i osiedlowych, podwórkowe, tych z najbliższego sąsiedztwa. Efektem tamtych wspomnień, opowieści - które mogły być prawdziwe, zmienione przez czas, nieco podkoloryzowane - jest właśnie powstały, niezwykły portret Olsztyna. "Antologia szemrana" to zbiór przekazów, nagrań ich dotyczących, jak i specjalna mapa.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 22.04, godz.10

- Chcieliśmy pozbierać strzępki pamięci i urywki wspomnień – tych prawdziwych i tych przetworzonych przez czas i miejską mitologię - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz. - Tak powstał szczególny, fragmentaryczny portret Olsztyna, mający swoje odzwierciedlenie w mapie. Nie jest to mapa w rozumieniu kartograficznym, ale raczej mentalnym. Większość zaznaczonych na niej miejsc już nie istnieje, a niektóre być może nigdy nie istniały. Wszystkie one jednak składają się na specyfikę naszego miasta - dodaje.

"Antologię szemraną" w całości można pobrać ze strony Miejskiego Ośrodka Kultury.

Sonda
Czy maseczki na świeżym powietrzu powinny zostać zniesione?
Źródło: Powstała nietypowa mapa Olsztyna. Plakaty rozwieszono na miejskich słupach [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają