Powstanie Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu? Wystąpiła o to Fundacja Olsztyński Laur Sportowy

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Powstanie Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu? Wystąpiła o to Fundacja Olsztyński Laur Sportowy

Powstanie Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu? Wystąpiła o to Fundacja Olsztyński Laur Sportowy

2021-05-20 14:04

W stolicy Warmii i Mazur może powstać Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu. O upamiętnienie zawodników, trenerów, działaczy z naszego regionu wystąpiła Fundacja Olsztyński Laur Sportowy. Aleja znajdowałaby się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie, w sąsiedztwie budynku Kapitanatu.

Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu miałaby być upamiętnieniem i przypomnieniem najważniejszych sportowców naszego miasta. Na taki pomysł wpadła Fundacja Olsztyński Laur Sportowy.

Trakt ma otwierać wstawiona w chodnik płyta z brązu o wymiarach 40x80 cm m.in. z nazwą miejsca i informacją o inicjatorze przedsięwzięcia. Poszczególnych sportowców mają upamiętniać podobne tablice, lecz o mniejszym rozmiarze. Na nich, poza imieniem i nazwiskiem sportowca znajdzie się dyscyplina sportu oraz pamiętny sukces.

Raport z Anteny 20.05

Powołana przez Fundację Kapituła wskazała, że uhonorowani w pierwszej kolejności - w tym roku - zostaliby: Zbigniew Lubiejewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Mirosław Rybaczewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Andrzej Gronowicz (wicemistrz olimpijski w kajakarstwie w Montrealu w 1976 roku) oraz Adam Seroczyński (brązowy medalista w kajakarstwie Igrzysk Olimpijskich z Sydney w 2000 roku).

Decyzję o utworzeniu Alei Sław Olsztyńskiego Sportu podejmie Rada Miasta. Głosowanie podczas najbliższej sesji (26 maja).

Źródło: Powstanie Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu? Decyzja już niebawem