Przewozili nią nielegalnych migrantów. Teraz zasili tabor szpitala [ZDJĘCIA]

2022-01-24 9:49

Policjanci z Olecka zatrzymali tę karetkę do kontroli. Okazało się, że została wykorzystana do transportu kilkunastu nielegalnych migrantów. Teraz, po dwóch miesiącach, posłuży do tego, do czego była przeznaczona. Postanowieniem prokuratora ambulans został nieodpłatnie przekazany szpitalowi w Olecku.

Ta sprawa swój początek miała 9 listopada 2021 roku. W miejscowości Wieliczki (powiat olecki) policjanci oleckiej drogówki, w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej, zauważyli jadącą z naprzeciwka karetkę. Jej wygląd i wyposażenie wzbudziły podejrzenie policjantów co do faktycznego przeznaczenia tego pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Jednak nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem. W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Auto zostało zabezpieczone, a kierujący, pasażer jak i obcokrajowcy zostali zatrzymani.

W piątek (21 stycznia) prokurator Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel, na podstawie wydanego postanowienia o nieodpłatnym przekazaniu zajętego samochodu specjalnego marki Mercedes-Benz, przekazał szpitalowi „Olmedica” w Olecku zatrzymany przez policjantów ambulans.

- Dzięki zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, karetką będą mogli teraz jeździć prawdziwi ratownicy i nieść pomoc potrzebującym. Dodatkowy ambulans będzie przydatny w realizacji codziennych zadań, co znacząco przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu — informuje policja.

Super Raport 21.01 (Goście: Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałkini Senatu, PPS oraz dr Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Przewozili nią nielegalnych migrantów. Teraz zasili tabor szpitala [ZDJĘCIA]