inwestycje

Przyszłość olsztyńskiego OZGrafu. „Nie zamykamy naszej drukarni, a budujemy jej przyszłość”

2024-07-08 15:20

Kilka dni temu lokalne media obiegła informacja o planach wyburzenia historycznej siedziby OZGrafu – drukarni funkcjonującej przy ulicy Towarowej w Olsztynie. Nie oznacza to jednak zakończenia działalności zakładu, a jedynie zmiany lokalizacji. Jak zapewniają władze drukarni, jest to jedynie krok mający poprawić warunki pracy.

OZGraf to olsztyńska drukarnia, której czas powstania aktualnej siedziby sięga lat 70. ubiegłego wieku. Zakład znajduje się w budynku przy ulicy Towarowej 2, który klasyfikuje się jako jeden z najbardziej modernistycznych obiektów tamtych lat. Niestety tak długa działalność wiążę się niekiedy z potrzebą zmian, a w tym przypadku zmiany były planowane już od 2012 roku.

- Mimo iż, od dawna pracownicy byli informowani o możliwych zmianach, doniesienia prasowe wywołały obawy o przyszłość zakładu. Niepotrzebnie, bo firma ma się dobrze - mówi prezes Waldemar Lipka. - W naszej działalności nic się nie zmienia. Zmienić mają się tylko warunki pracy na zdecydowanie lepsze – dodaje prezes.

Jaka jest przyszłość olsztyńskiej drukarni?

OZGraf, mimo że świętuje w tym roku swoje 79. urodziny, to nie zwalnia tempa i w planach ma duże zmiany rozwojowe. Mowa o wybudowaniu nowej siedziby, która nie tylko znacznie poprawi warunki pracy, ale również będzie architektonicznym dziełem na miarę XXI wieku. Aktualnie trwa wybór lokalizacji pod fundamenty nowej drukarni.

- Obecna siedziba zostanie sprzedana, ale pozostanie to co najważniejsze, czyli ludzie i maszyny. To dzięki nim OZGraf jest drukarnią, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Realizuje zamówienia dla wydawców z Polski i Europy. W tej kwestii nic się nie zmieni – zapewnia prezes, Waldemar Lipka. - Nowa siedziba oznacza lepsze warunki do pracy i dalszy rozwój. Planujemy kolejne urodziny, a nie pożegnanie. Nie zwalniamy tempa i czekamy na kolejne zamówienia – zapewnia Lipka. Obecnie w olsztyńskiej drukarni pracuje ponad 100 osób. Są to introligatorzy, drukarze i specjaliści wielu dziedzin poligrafii.

Historyczne budynki do zburzenia. Urząd Miasta w Olsztynie wydał decyzję [ZDJĘCIA]

QUIZ. Będzie drugi sezon „1670”. A ile pamiętasz z pierwszego? Zdobędziesz 15 punktów i jesteś swój chłop!

Pytanie 1 z 13
1. Kto wypowiedział to zdanie? „To nie moje słowa. To Cyceron”
Eska Summer City Olsztyn. Pomarańczowa ekipa odwiedziła Kortosferę. Bawiliśmy się kosmicznie!
Źródło: Przyszłość olsztyńskiego OZGrafu. „Nie zamykamy naszej drukarni, a budujemy jej przyszłość”