Rallycross. Staniszewski na najwyższym stopniu podium!

2021-08-02 20:00 Andrzej Brzozowski
Zbigniew Staniszewski liderem Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w rallycrossie
Autor: fot. archiwum teamu Staniszewski Zbigniew Staniszewski liderem Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w rallycrossie

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX wygrał piątą rundę mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrossie w klasie Supercars. Rywalizacja odbyła się w niedzielę (1 sierpnia) na włoskim torze w Casteletto. Olsztyński kierowca pokonał w wielkim finale Austriaka Aloisa Höllera w Fordzie Fiesta RX i Włocha Rosario Corallo w Subaru Imprezie RX. Dzięki wygranej Staniszewski awansował na pozycję lidera cyklu. O siedemnaście punktów wyprzedza Węgra Luigiego.

- Czuję duży spokój i satysfakcję bo stanęliśmy na najwyższym stopniu podium i przejmujemy pozycję lidera w całym cyklu – mówi Zbigniew Staniszewski. - Cały zespół tygodniami pracował na ten dzień. Po kilku drobnych problemach i niepowodzeniach z początku sezonu wreszcie notujemy bezbłędne zawody. Była świetna jazda, znakomite tempo każdego okrążenia i obyło się bez spektakularnych zderzeń. Wygrałem dwa z trzech biegów eliminacyjnych choć w trzecim również było blisko. Było blisko, choć cały wyścig goniłem jak szalony. Wszystko za sprawą błędów grupy sędziowskiej. Na starcie trzeciego biegu "zawirowały" światła. Gasły i zapalały się naprzemiennie. Jedni kierowcy pojechali, drudzy, w tym ja, sądząc że start zostanie powtórzony zostali w blokach. Ostatecznie zdezorientowani wszyscy ruszyliśmy do boju i o mały włos dałbym rady pokonać Höllera. Po biegu sędziowie przepraszając za swój błąd pytali czy chcemy powtórzenia wyścigu. Nie zmieniłoby to jednak nic w wynikach kwalifikacji więc zgodnie zdecydowaliśmy że oszczędzamy samochody i nie ma takiej potrzeby.

- W wielkim finale zdominowałem rywali i niezagrożony zdobyłem komplet punktów – podkreśla Zbigniew Staniszewski. - Szkoda że mechanicy Luigiego nie zdołali usunąć awarii silnika. Mam nadzieję że na kolejne zawody Węgier będzie już gotowy do walki. Jestem zadowolony że nasza praca przynosi efekty. Cali i zdrowi udajemy się na kolejne zawody. Nie wracamy do kraju bo w kolejny weekend pojedziemy rundę na dobrze mi znanym torze w czeskich Sedlcanach. Cel się nie zmienił. Walczymy o obronę tytułu mistrza Europy strefy centralnej.

Festiwal Smaków Food Trucków Olsztyn 1-3 maja 2021 CRS Ukiel

Casteletto  1.08.2021  FIA CEZ rallycross  SuperCars

  • Zbigniew Staniszewski  Ford Fiesta RX             8:19,69
  • Alois Höller                     Ford Fiesta RX             8:51,01
  • Rosario Corallo              Subaru Impreza RX     9:15,11

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Rallycross. Staniszewski na najwyższym stopniu podium!
Nasi Partnerzy polecają