Rośnie węzeł Śródmieście. W miejscu zniszczonych garaży powstanie park

i

Autor: UM Olsztyn Rośnie węzeł Śródmieście. W miejscu zniszczonych garaży powstanie park

Rośnie węzeł Śródmieście. Zamiast zniszczonych garaży będzie park

2022-03-23 14:05

Niezwykły park będzie wkrótce witać podróżnych wysiadających z pociągu na stacji Śródmieście lub przejeżdżających przez nią. Trwają prace nad budową węzła przesiadkowego u zbiegu ul. Partyzantów i ul. 1 Maja.

Przed laty funkcjonował tu ewangelicki cmentarz, na którego miejscu stanęło na kolejne dekady około 50 garażów. Niedługo olsztynianie zyskają w centrum miasta kolejną przyjazną przestrzeń.

- Wykonawca ma już do dyspozycji cały teren - mówi Andrzej Karwowski z Urzędu Miasta Olsztyna. - Porozumieliśmy się z ostatnimi właścicielami garaży, dzięki czemu można je było wyburzyć. Wkrótce zostanie rozebrany ostatni z nich.

Już zakończyły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawca rozpoczyna realizację odwodnienia terenu, wymienia grunt, a w najbliższym czasie planowana jest przebudowa kolizji podziemnych.

- Co ważne, rozpoczęły się już też prace przy budowie pawilonu pamięci - dodaje Andrzej Karwowski. - Już zostały wykonane jego fundamenty.

Inny Wymiar Morsowania - Bosy Spacer w olsztyńskim Parku Centralnym

Pawilon Pamięci, lapidarium oraz specjalne ścianki będą przypominać o dawnych mieszkańcach Olsztyna, którzy byli pochowani w tym miejscu. Będzie też parkowa mała architektura, zieleń, miejsce do montażu stacji roweru miejskiego oraz parking typu "kiss&ride".

Ze i do przystanku kolejowego łatwo będzie można dostać się do przystanków komunikacji miejskiej, której najbliższe zlokalizowane są w pobliżu Domu Kopernika oraz Liceum Plastycznego.

Realizowana inwestycja ma wartość 4,6 mln zł.

Źródło: Informacja prasowa UM Olsztyn

Źródło: Rośnie węzeł Śródmieście. Zamiast zniszczonych garaży będzie park