Edukacja

Rusza kolejna edycja programu "Aktywni Błękitni". Na uczniów z Warmii i Mazur czeka wiele atrakcji

2023-10-26 13:30

Rusza kolejna edycja programu edukacyjnego "Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie". Pod tym hasłem Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie organizują spotkania skierowane dla szkół podstawowych. Uczniowie z naszego regionu zyskają wiedzę o tym, czym jest woda, jak o nią dbać, a także jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Zapisy do końca listopada.

Aktywni Błękitni wracają

- Aktywni Błękitni mają przypominać zasady ochrony wody, a także to, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i uprawiać sporty - mówi dyrektor Zarządu Zlewni w Olsztynie, Dariusz Wasiela z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

- W trwającym roku szkolnym, dzieciaki z warmińsko-mazurskich szkół wezmą udział w kolejnych zajęciach edukacyjnych w terenie. Będą pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy. Program daje możliwość przeprowadzenia lekcji w terenie, zapoznania się z obiektami hydrotechnicznymi i zasadami ich funkcjonowania.

- Już w tej chwili mogę zdradzić, że spotkania odbędą się w Bartoszycach, Lidzbarku Warmińskim, Rukławkach, Zalesiu, Dobrym Mieście i Bartągu. Nie zapominamy o Olsztynie gdzie zobaczymy się nad jeziorem Ukiel. Zapraszamy wszystkie szkoły z Warmii i Mazur. Nabór do programu trwa do końca listopada 2023 r. - dodaje Wasiela.

Każda szkoła po ukończeniu programu otrzyma certyfikat "Szkoła przyjazna wodzie".

Szczegóły dostępne są na stronie Aktywni Błękitni.

Posłuchaj: „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”. Z dyrektorem Zarządu Zlewni w Olsztynie, Dariuszem Wasielą rozmawia Andrzej Brzozowski
Eska Summer City Olsztyn! Wizyta w Akademii Tenisa SetPoint

Zgadnij, o jakie miasto z Warmii i Mazur chodzi. Połowa punktów to już świetny wynik

Pytanie 1 z 10
Które miasto ma w swoim herbie postać św. Jakuba Starszego?
Źródło: Rusza kolejna edycja programu "Aktywni Błękitni". Na uczniów z Warmii i Mazur czeka wiele atrakcji