Rychnowska Wola. Pijany kierowca potrącił...konia. Odpowie za to przed sądem

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Rychnowska Wola. Pijany kierowca potrącił...konia. Odpowie za to przed sądem

Rychnowska Wola. Pijany kierowca potrącił... konia. Odpowie za to przed sądem

2021-11-19 13:32

Niecodzienne zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Rychnowska Wola w gminie Grunwald. Kierujący osobową toyotą doprowadził do potrącenia konia. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia auta.

Do zdarzenia doszło w czwartek (18 listopada) około godz. 16:30. Jak ustaliła ostródzka policja, kierujący 68-latek trakcie wyprzedzania pędzonej prawidłowo kolumny zwierząt gospodarstwa rolnego doprowadził do potrącenia konia, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Następnie po obejrzeniu uszkodzeń swojego auta oddalił się z miejsca zdarzenia. 

— Zachowanie mężczyzny wskazywało, iż może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Dalsze czynności interweniujących policjantów potwierdziły ten fakt. Badanie 68-latka wykazało obecność 1 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna prowadził samochód osobowy nie posiadając do tego wymaganych uprawnień — poinformowała podkom. Anna Balińska, oficer prasowa ostródzkiej policji.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Olsztyn. Kierowca stracił przytomność. Uratował go policjant
Źródło: Rychnowska Wola. Pijany kierowca potrącił... konia. Odpowie za to przed sądem