Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych 2021. Olsztyn ZNÓW bez wsparcia

2021-04-02 8:00 agada
Olsztyn
Autor: Agnieszka Adamowicz Rządowy Program Inwestycji Lokalnych 2021. Olsztyn ZNÓW bez wsparcia

Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało ponad 84 mln zł z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niestety, ponownie wśród beneficjentów zabrakło największych miast w regionie, w tym Olsztyna. - To jest zabieranie pieniędzy naszych mieszkańców, bo przecież oni także dokładają się do budżetu. Nasze projekty to niezwykle ważne inwestycje - mówi prezydent stolicy Warmii i Mazur, Piotr Grzymowicz.

Budowa żłobka przy ul. Antonowicza, budowa nowego mola nad jeziorem Ukiel i termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 - o realizację tych projektów wnioskował Olsztyn. - Jest mi bardzo przykro, że znów nas pominięto - mówi prezydent stolicy Warmii i Mazur, Piotr Grzymowicz. - To jest zabieranie pieniędzy naszych mieszkańców, bo przecież oni także dokładają się do budżetu. Nasze projekty to niezwykle ważne inwestycje.

To już drugi raz, gdy rząd podczas przyznawania środków z RFIL, pomija Olsztyn. Fundusz miał być tzw. "Tarczą dla Samorządów", ale niestety nie wszystkie mogą liczyć na jednakowe wsparcie. Jako że epidemia koronawirusa dotknęła wszystkie polskie miasta, pieniądze z funduszu, którego celem jest niwelowanie skutków COVID-19 i pobudzanie wzrostu gospodarczego, powinny trafić do wszystkich gmin. Wsparcia ponownie nie doczekały się także inne, duże miasta w Polsce, wśród nich m.in. Płock, Opole czy Warszawa.

Raport z Anteny 01.04

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych 2021. Olsztyn ZNÓW bez wsparcia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany