Silny wiatr łamał drzewa na Warmii i Mazurach. Droga w Bartągu była zablokowana [ZDJĘCIA]

Czwartkowa pogoda na Warmii i Mazurach nie należała do najprzyjemniejszych. Silny wiatr sprawiał uczucie większego chłodu i stwarzał spore zagrożenie dla kierujących. Do powalonego na drogę drzewa wyjeżdżali m.in. strażacy z Ochotniczej Straży w Bartągu. Niestety, nic nie wskazuje na to, by pogoda w weekend miała się poprawić. Wręcz przeciwnie. Będzie pochmurno i deszczowo. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym materiale.

W czwartek (22 kwietnia) w środkowej i północnej Polsce obowiązywały ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Na Warmii i Mazurach porywy sięgały do 75 km/h. Przysporzyło to sporo pracy strażakom, którzy otrzymywali wezwania do usunięcia powalonych drzew. Jedno z nich zablokowało na całej szerokości drogę na ul. Nad Łyną w Bartągu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Raport z anteny 22.04, godz.10

Prognoza pogody na weekend 23-25 kwietnia w warmińsko-mazurskim. IMGW nie ma dobrych informacji

W piątek już bez ostrzeżeń, ale pogoda i tak do najlepszych należeć nie będzie. - Możliwe są przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, lokalnie możliwy też przelotny mokry śnieg, głównie w północnej części regionu. Po południu i wieczorem możliwe także burze. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz lub w strefie silnie wypiętrzonych chmur kłębiastych możliwe porywy do 65 km/h - informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

W sobotę również może popadać - sam deszcz, deszcz ze śniegiem lub przelotny mokry śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

W niedzielę bez zmian. Deszcz, deszcz ze śniegiem lub przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty.

Z jakim znakiem zodiaku połączy Cię przyjaźń na całe życie?

Pytanie 1 z 8
Która z poniższych opcji poprawiłaby ci humor?
Źródło: Silny wiatr łamał drzewa na Warmii i Mazurach. Droga w Bartągu była zablokowana [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają