Skierki. Wjechał autem do rowu. Siła uderzenia wyrzuciła je z powrotem na jezdnię [ZDJĘCIA]

2021-11-17 10:15

Niebezpieczne zdarzenie na drodze wojewódzkiej numer 591 w rejonie miejscowości Skierki (gmina Barciany). Samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu, gdzie siła uderzenia z powrotem wyrzuciła auto na jezdnię. Kierujący o własnych siłach zdołał wydostać się z pojazdu. Szczegóły w artykule.

Do zdarzenia doszło we wtorek (16 listopada) na drodze wojewódzkiej numer 591 w rejonie miejscowości Skierki (gmina Barciany). — Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący fordem 64-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, gdzie siła uderzenia z powrotem wyrzuciła auto na jezdnię. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia kierujący nie doznał obrażeń — poinformowała asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowa KPP Kętrzyn.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i wezwali na miejsce holownika.

— Panująca obecnie pogoda sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. A przede wszystkim zdjęcie nogi z gazu — dodaje oficer prasowa.

IV Olsztyński Bieg Niepodległości – 11 listopada 2021

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Skierki. Wjechał autem do rowu. Siła uderzenia wyrzuciła je z powrotem na jezdnię [ZDJĘCIA]