Smaczne pożegnanie wakacji. W Olsztynie rządziły mobilne restauracje [ZDJĘCIA]

2021-08-30 16:37

To była mega kulinarna uczta w Olsztynie. W ostatni weekend wakacji (28 i 29 sierpnia) na parkingu przy Centrum Handlowym Carrefour odbyła się XII edycja Festiwalu Smaków Food Trucków! Coś dla siebie znaleźli zarówno amatorzy specjałów z różnych zakątków świata, jak i zwolennicy kuchni tradycyjnej.

Festiwal Smaków Food Trucków od lat odwiedza Olsztyn serwując mieszkańcom smakołyki z najodleglejszych zakątków świata. Tym razem przyjechało 18 restauracji na kółkach, które przez dwa dni serwowały dania kuchni z całego świata – hiszpańskiej, meksykańskiej, amerykańskiej oraz azjatyckiej.

To było kolejne niesamowite i bardzo smaczne spotkanie w Olsztynie - mówi Magda Okulewicz z Festiwalu Smaków Food Trucków. - Były z nami sprawdzone i znane z doskonałej jakości food trucki serwujące dania rodem z Meksyku, Gruzji, Holandii czy USA. Po liczbie osób nas odwiedzających widać było, że była to doskonała okazja, by w gronie rodziny, przyjaciół odpocząć i miło spędzić ostatni wakacyjny weekend.

Eska Summer City Olsztyn - XII Festiwal Smaków Food Trucków

Czas pomiędzy konsumpcją można było spędzić w strefie chill outu i przy planszówkach. Ponownie goście wydarzenia wybrali food truck, który otrzymał miano najsmaczniejszego w Olsztynie. Tytuł trafił do: Fresh Donuts – amerykańskie pączki z dziurką. Na podium znalazły się także: Churros Amigos – hiszpańskie pączki i Kapsalon Pomorze – holenderski kapsalon.

XII edycja Festiwalu Smaków Food Trucków miała wsparcie Radia Eska!

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Smaczne pożegnanie wakacji. W Olsztynie rządziły mobilne restauracje [ZDJĘCIA]