Solidarni z Ukrainą. Wiec poparcia w centrum Olsztyna [ZDJĘCIA]

2022-02-24 23:53

Mieszkańcy Warmii i Mazur, Ukraińcy pracujący w regionie oraz ukraińska młodzież spotkali się w czwartek (24 lutego) na wiecu poparcia i solidarności z narodem ukraińskim w centrum Olsztyna. Padło stanowcze „NIE” rosyjskiej agresji, a samorządowcy zadeklarowali pomoc w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy.

W centrum Olsztyna odbył się protest przeciwko rosyjskiej agresji. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin zwracając się do Ukraińców powiedział, że mogą liczyć na samorządy z Warmii i Mazur.

- Jesteśmy gotowi na pomoc i przyjmowanie uchodźców. Będziemy też głośnym i wyraźnym głosem wyrażać wolę jedności z ukraińskim narodem i potępiać agresora, który złamał wszelkie zasady" – dodał marszałek Brzezin.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wskazał, że samorząd we współpracy z marszałkiem i wojewodą jest gotowy do przyjęcia potrzebujących z Ukrainy.

- Sprzeciwiamy się barbarzyństwu, jakie spotkało Ukraińców. Doskonale wiemy czym jest wolność, demokracja i suwerenność. Nikt nie ma prawa tych wartości odbierać narodowi ukraińskiemu – dodał prezydent Olsztyna .

Solidarni z Ukrainą. Wiec poparcia w Olsztynie 24 lutego 2022

Wicemarszałek Miron Sycz podkreślił, że solidarność zadeklarowali mieszkańcy chcąc przyjąć rodziny, dzieci z Ukrainy. Dwie szkoły z ukraińskim językiem: w Górowie Iławeckim i Bartoszycach zaoferowały przyjęcie uczniów z Ukrainy.

Źródło PAP

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Solidarni z Ukrainą. Wiec poparcia w centrum Olsztyna [WIDEO, ZDJĘCIA]