Sportowe emocje w Olsztynie. XVIII Bieg Jakubowy [ZDJĘCIA]

2021-09-06 21:33 Andrzej Brzozowski

Po rocznej przerwie w Olsztynie odbył się 18. Bieg Jakubowy. Prawie czterysta osób rywalizowało na 10 kilometrowej trasie, która wiodła najpiękniejszymi zakątkami naszego miasta. Start i meta już tak tradycyjnie została usytuowana na Starym Mieście. Najlepszy okazał się Daniel Leśniewski, który na mecie zameldował się z czasem 35:43, a wśród kobiet triumfowała Mariola Sudzińska, która uzyskała czas 37:40. Ten wynik dał biegaczce 10. miejsce w tabeli bez podziału na płeć zawodników.

- Trasa Biegu Jakubowego nie jest łatwa podkreśla Damian Kiczor z Olsztyna, który na mecie był piąty. - Dwa razy pokonujemy Stare Miasto przez długi podbieg. Trochę kręcenia przez Park Centralny i w końcu dobiegamy do ulicy Leśnej też długim podbiegiem na Monte Casino. Trudna techniczna trasa. Super, że byli z nami kibice. Już od godziny dziewiątej kiedy na starówce pojawili się najmłodsi kibice było słychać wsparcie mieszkańców Olsztyna. Super atmosfera i widać, że miasto potrzebuje takich imprez.

Warto zaznaczyć, że trasa biegu głównego na dystansie 10 km miała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 18. Bieg Jakubowy Olsztyn miał wsparcie Radia Eska.

Otwarcie Alei Sław Olsztyńskiego Sportu
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: XVIII Bieg Jakubowy w Olsztynie. Rywalizowało prawie czterysta osób [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają