Spotkanie z kibicami. Stomil Olsztyn gotowy do ligowego grania [GALERIA]

2022-02-21 23:01

Są już gotowi do drugiej części rozgrywek 1. Ligi. Stomil Olsztyn zaprezentował drużynę na rundę wiosenną. Z powodu słabych występów w pierwszej połowie sezonu, biało-niebiescy będą walczyć o utrzymanie.

W niedzielę (20 lutego) w kinie Helios kibice Dumy Warmii mieli okazję poznać nowych zawodników, których pozyskał Stomil w przerwie rozgrywek. Do zespołu dołączyło 6 nowych piłkarzy: Dominik Budzyński, wcześniej występujący w Sandecji Nowy Sącz, Tomasz Tymosiak z Górnika Łęczna, Krzysztof Toporkiewicz z Jagiellonii Białystok, Dominik Urban – z Sokoła Ostróda, Jakub Kisiel z Legii Warszawa i Hubert Sobol z Wisły Kraków. Nowym kapitanem Stomilu został Karol Żwir

- Co do nowych zawodników w naszej drużynie to myślę, że są to wartościowi piłkarze. Potwierdzają to na treningach. Jak to trener teraz ustawi to zobaczymy w sobotę. Ale nie ważne, kto wyjdzie na boisko musimy zdobywać punkty – mówi Karol Żwir kapitan Stomilu Olsztyn

Posłuchaj: Andrzej Brzozowski rozmawia z Karolem Żwirem, kapitanem Stomilu Olsztyn. " Jesteśmy gotowi do drugiej części rozgrywek 1. Ligi"
Stomil Olsztyn Karol Żwir

i

Autor: Paweł Piekutowski Karol Żwir kapitan Stomilu Olsztyn

Podczas prezentacji ogłoszono, że na koszulkach meczowych w nadchodzącej rundzie, pojawi się logo Fundacji Siepomaga. Jest to pierwsza tego typu stała współpraca charytatywna wśród klubów piłkarskich w Polsce.

IV Olsztyński Bieg Niepodległości – 11 listopada 2021

Oprócz prezentacji pierwszego zespołu odbyło się także wręczenie nagród dla młodych piłkarzy i piłkarek Stomilu, którzy w ostatnim czasie zdobyli mistrzostwo Polski w futsalu.Specjalny upominek otrzymali również najlepsza zawodniczka i zawodnik Akademii Sportu Stomil Olsztyn - Małgorzata Milewska i Rafał Olszewski.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?

Pierwszy ligowy mecz w tym roku Duma Warmii rozegra w sobotę w Kielcach z tamtejszą Koroną (26 lutego godz. 12.40).

W Olsztynie biało-niebieskich w akcji zobaczymy w piątek 4 marca w starciu z Widzewem Łódź (godz. 18).

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Spotkanie z kibicami. Stomil Olsztyn gotowy do ligowego grania [GALERIA, AUDIO]