Uwaga na BURZE Z GRADEM na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody na weekend [17-18.04.2021]

Prognoza pogody na weekend. Warmińsko-mazurskie. IMGW zapowiada burze z gradem
Autor: Unsplash - NOAA Prognoza pogody na weekend. Warmińsko-mazurskie. IMGW zapowiada burze z gradem

Pogoda na weekend w województwie warmińsko-mazurskim. Po chłodnym piątku należy spodziewać się znacznego ocieplenia. Termometry wskażą kilkanaście stopni Celsjusza. Niestety zamiast słońca, na niebie królować będą ciemniejsze chmury. Jak prognozują synoptycy z IMGW, niewykluczone są też burze z intensywnymi opadami deszczu.

Pogoda na weekend zapowiada się znacznie lepiej niż ta, którą mamy obecnie. Jak zapowiada Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej Stopniowo, stopniowo będzie się ocieplać, przy czym najcieplej będzie na północy, najchłodniej na południu kraju. Dominować będzie pogoda pochmurna, ale w kolejnych dniach wzrastać będzie szansa na przejaśnienia – zwłaszcza na północy. Niestety nie zabraknie też opadów deszczu.

W sobotę niebo będzie zachmurzone, są jednak szanse na większe przejaśnienia. Miejscami wystąpią także przelotne opady deszczu, a na południu i wschodzie Polski możliwe są burze, lokalnie drobny grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 12°C do 15°C. Wiatr będzie raczej słaby, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 55 km/h - prognozują synoptycy IMGW.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 16.04, godz.10

W nocy z soboty na niedzielę oraz rano w niedzielę szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy. Na południowym zachodzie kraju mogą bowiem wystąpić gęste mgły, znacznie ograniczające widoczność na drogach.

W ciągu dnia w niedzielę zachmurzenie raczej duże, miejscami wystąpić mogą przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 12°C do 16°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. Podczas burz wiatr porywisty - zapowiadają synoptycy.

Źródło: Uwaga na BURZE Z GRADEM na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody na weekend [17-18.04.2021]
Nasi Partnerzy polecają