Szczytno: Siekierą wybił szybę u jubilera i ukradł dwie pancerki o wartości ponad 6 tys. złotych.

i

Autor: KPP Szczytno Szczytno: Siekierą wybił szybę u jubilera i ukradł dwie pancerki o wartości ponad 6 tys. złotych

Szczytno. Napad na sklep jubilerski. Złodziej cztery dni wzdychał do łańcuszka, aż w końcu nie wytrzymał

2021-07-15 9:49

Pewien 24-latek ze Szczytna w jednym ze sklepów jubilerskich upatrzył sobie srebrny łańcuszek. Był nim na tyle zainteresowany, że niespełna cztery dni przed popełnieniem przestępstwem z ogromnym zaangażowaniem przymierzał go u złotnika. Chęć posiadania pancerki była na tyle duża, że postanowił włamać się do sklepu i ukraść nie jeden, a dwa łańcuszki.

Niecodzienny napad na sklep jubilerski w Szczytnie miał miejsce w nocy z 11 na 12 lipca. Na policję zgłosiła się właścicielka sklepu, która oświadczyła, że nieznany jej sprawca wybił szybę i ukradł dwa męskie łańcuszki o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych. Na nieszczęście złodzieja całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring. Na nagraniu widać, jak po godzinie drugiej w nocy pod lokal podchodzi zakapturzony mężczyzna, który spod bluzy wyciąga siekierę, uderzą nią w szybę i z wystawki zabiera dwa męskich łańcuszki, po czym oddala się w kierunku Placu Juranda.

Okazało się, że ten sam mężczyzna zaledwie cztery dni wcześniej z ogromnym zaangażowaniem przymierzał jeden z tych łańcuszków u złotnika. Policja ustaliła dane mężczyzny i aktualny adres zamieszkania. We wtorek (13 lipca) zatrzymali 24-letniego złodzieja. - Był na tyle rozczarowany obrotem sprawy, że wskazał nawet mundurowym miejsce porzucenia przedmiotu służącego mu do popełnienia przestępstwa, czyli siekiery. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. W trakcie przesłuchania oświadczył, że „wiedział, że u złotnika jest monitoring, ale nie sądził, że aż tak dobry” - informuje st. sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa szczycieńskiej policji.

Teraz o dalszym jego losie zadecyduje już sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Raport z Anteny 14.07
Źródło: Szczytno. Napad na sklep jubilerski. Złodziej cztery dni wzdychał do łańcuszka, aż w końcu nie wytrzymał