Szybsze podróże koleją z Olsztyna do Dobrego Miasta. Umowa na modernizację linii podpisana

2021-04-14 13:08 agada

Kolejowe podróże na trasie Olsztyn - Braniewo będą jeszcze wygodniejsze. W środę (14 kwietnia) PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości ponad 165 mln złotych na modernizację linii kolejowej z Gutkowa do Dobrego Miasta.

Inwestycja ma poprawić warunki obsługi podróżnych na stacjach w Olsztynie Gutkowie i w Dobrym Mieście oraz na przystankach Bukwałd, Cerkiewnik i Swobodna. Pasażerowie kolei zyskają wyższe perony ułatwiające wsiadanie do pociągów. Zaplanowano nowe oświetlenie oraz wyposażenie przystanków w wiaty i ławki. Czytelne oznakowane oraz informacje z rozkładami jazdy ułatwią podróże. Większą dostępność kolei zapewni dostosowanie peronów do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

- Zaplanowane prace pozwolą na podróże koleją pomiędzy Olsztynem a Dobrym Miastem w czasie ok. 30 min. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 100 km/h. Zlikwidowane będą ograniczenia prędkości nawet do 30 km/h - czytamy w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z Anteny 14.04

Projekt obejmuje kompleksową wymianę ponad 20 km torów oraz rozjazdów. Wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawny przejazd pociągów zapewni nowe lokalne centrum sterowania w Gutkowie oraz montaż nowych urządzeń na stacjach w Olsztynie Gutkowie i Dobrym Mieście. Podobne efekty przyniesie przebudowa 9 przejazdów kolejowo-drogowych. Rewitalizacja obejmie 50 obiektów inżynieryjnych, m.in. mosty, przepusty i wiadukty kolejowe.

CZYTAJ TEŻ: Dzień wolny za 1 maja 2021. Czy za święto w sobotę należy się DODATKOWE wolne?

Przebudowa odcinka Olsztyn Główny – Dobre Miasto to kolejny krok ku lepszym podróżom na północ Warmii. PLK kończą roboty na odcinku Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo. Wymieniono tory i budowane są nowe przystanki. Roboty są prowadzone także na odcinku Dobre Miasto – Orneta, gdzie PLK za ok. 60 mln zł ze środków własnych, ułożyły nowe tory i remontują 38 obiektów inżynieryjnych. Dla wygody podróżnych przebudowany będzie peronu w miejscowości Bzowiec.

Sonda
Czy czekasz na otwarcie sklepów budowlanych i meblowych?
Źródło: Szybsze podróże koleją z Olsztyna do Dobrego Miasta. Umowa na modernizację linii podpisana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany