Wiosenno-letni rozkład lotów zacznie obowiązywać jeszcze w marcu

i

Autor: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury Wiosenno-letni rozkład lotów zacznie obowiązywać jeszcze w marcu

Szymany: wiemy, jak teraz działa port lotniczy [AUDIO]

2022-03-02 13:50

Od tygodnia nic już nie jest takie samo. Z uwagą i poczuciem niepewności śledzimy doniesienia zza wschodniej granicy. Starając się jednak funkcjonować w nowej, niełatwej rzeczywistości, sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda sytuacja w Porcie Lotniczym Olsztyn Mazury.

Charytatywny Live prezenterów Radia ESKA!

Loty w kontekście agresji zbrojnej Rosji wobec Ukrainy

Lotnisko w Szymanach funkcjonuje bez zmian. W obliczu wojny na Ukrainie, sprawdziliśmy jak wygląda kwestia lotów do i z najbliższego portu lotniczego.

Wyrażamy potępienie dla agresji zbrojnej jakiej Federacja Rosyjska dopuściła się wobec Ukrainy. Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli i mieszkańców Ukrainy, mamy nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie konfliktu – mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Olsztyn Mazury Wiktor Wójcik. - Jednocześnie informujemy, że wszystkie operacje lotnicze realizowane z/do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, zarówno w ruchu pasażerskim, jak również General Aviation są i pozostaną bezpieczne. Loty pasażerskie odbywają się bez żadnych zakłóceń, zgodnie z zimowym rozkładem lotów i są to aktualnie loty krajowe PLL LOT do/z Krakowa oraz zagraniczne linii lotniczych Wizz Air do/z Dortmundu i linii lotniczych Ryanair do/z Londynu Stansted.

Posłuchaj: mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Olsztyn Mazury Wiktor Wójcik

Wiosenno-letni rozkład lotów Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Od 27 marca 2022 r. w życie wejdzie nowy, wiosenno-letni rozkład lotów Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, który obejmował będzie następujące destynacje: Kraków (PLL LOT) - 3 x tygodniowo (poniedziałki, piątki i niedziele)/ Wrocław - powracające połączenie sezonowe będzie realizowane w  okresie od 28 marca do 28 października br., 2 x tygodniowo (poniedziałki i piątki)/ Rzeszów - nowe połączenie sezonowe będzie realizowane w okresie od 18 czerwca do 5 września br., 2 x tygodniowo (soboty i poniedziałki) oraz połączenia zagraniczne: Dortmund - 2 x tygodniowo (poniedziałki i piątki)/ Londyn Stansted - 2 x tygodniowo (poniedziałki i piątki)/ Londyn Luton- 2 x tygodniowo (środy i niedziele).

Quiz geograficzny. Wielki test o wyspach. Bez mapy nie dasz rady!

Pytanie 1 z 15
Gotlandia należy do:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Szymany: wiemy, jak teraz działa port lotniczy [AUDIO]