Tragiczny finał poszukiwań. Ciało 68-latka odnaleziono w bagiennym terenie

2022-01-31 11:24

Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego 68- latka. W sobotę (29 stycznia) ciało mężczyzny zostało znalezione w trudno dostępnym, bagiennym terenie w rejonie Osiedla Generałów oraz Słonecznego Stoku. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności oraz przyczyn śmierci zaginionego.

Mężczyzna zaginął 8 stycznia. Tego dnia wyszedł z domu przy ulicy Świtycz-Widackiej i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Po otrzymaniu informacji o zaginięciu mężczyzny policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. W sobotę (29 stycznia) w godzinach popołudniowych strażacy ochotnicy z Bartąga odnaleźli ciało 68- latka. — Działania prowadzone były na trudno dostępnym, bagiennym terenie w rejonie Osiedla Generałów oraz Słonecznego Stoku. Osoby biorące udział w poszukiwaniach wykazały się ogromną determinacją oraz zaangażowaniem. Grunt był grząski, teren podmokły, a silny wiatr i opady marznącego deszczu nie ułatwiały pracy. Aby zadbać o bezpieczeństwo niezbędna była wzajemna asekuracja, użycie lin oraz specjalistycznego sprzętu — informuje KMP w Olsztynie.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza pod nadzorem prokuratora. Na jego polecenie ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia identyfikacji zwłok oraz dalszych badań mających na celu wyjaśnienie okoliczności oraz przyczyn śmierci mężczyzny. W poniedziałek (31 stycznia) tożsamość mężczyzny została potwierdzona.

Pływanie dla WOŚP w Lesznie - Test Coopera w wodzie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Tragiczny finał poszukiwań. Ciało 68-latka odnaleziono w bagiennym terenie