Warmińsko-mazurskie. Dwóch mężczyzn utonęło w jeziorach w powiecie olsztyńskim

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Warmińsko-mazurskie. Dwóch mężczyzn utonęło w jeziorach w powiecie olsztyńskim

Warmińsko-mazurskie. Dwóch mężczyzn utonęło w jeziorach w powiecie olsztyńskim

2021-06-21 8:25

W miniony weekend upalna pogoda przyciągnęła nad jeziora tłumy ludzi. Niestety w dwóch przypadkach odpoczynek nad wodą zakończył się tragicznie. W niedzielę w jeziorach w powiecie olsztyńskim utonęło dwóch mężczyzn. Jeden to mieszkaniec województwa opolskiego, a drugi Warszawy.

Tragiczny weekend nad warmińskimi jeziorami. W niedzielę (20 czerwca) w powiecie olsztyńskim utonęło dwóch mężczyzn. Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło nad jeziorem Gilgajny koło Dobrego Miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-letni mieszkaniec woj. opolskiego postanowił przepłynąć akwen. 200 metrów od brzegu zaczął się topić. Na pomoc ruszyły osoby, które dostrzegły, że może on potrzebować pomocy. Mężczyznę wyciągnięto z wody i przystąpiono do przywracania czynności życiowych, niestety bezskutecznie.

Raport z anteny 18.06, godz.10

Do drugiego utonięcia doszło nad jeziorem Dadaj w gminie Biskupiec. 51-letni mieszkaniec Warszawy postanowił się wykąpać. Zniknął pod powierzchnią wody krótko po tym, jak do niej wszedł. Świadkowie tego zdarzenia, w tym żona mężczyzny, ruszyli mu na pomoc. Wezwano służby ratunkowe. Po chwili 51-latek został wyciągnięty z wody, ale nie udało mu się przywrócić czynności życiowych.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznych zdarzeń. - Zweryfikują, czy mężczyźni będąc nad wodą nie spożywali alkoholu - wyjaśnił st. sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

- Przypominamy, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Apelujemy o nieprzecenianie własnych umiejętności oraz rozsądek podczas wypoczynku nad wodą - podkreślił.

(PAP)

Chcesz coś napisać na ten temat? Chętnie poznamy Twoją opinię! Podziel się nią z nami w komentarzu niżej!

Źródło: Warmińsko-mazurskie. Dwóch mężczyzn utonęło w jeziorach w powiecie olsztyńskim