Dodatkowa rekrutacja na UWM

i

Autor: UWM

edukacja

Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Został niecały tydzień!

2024-07-09 15:08

Są wśród nas maturzyści, którzy wybierają się na studia? Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Każdy wybierający się na studia stacjonarne I stopnia, bądź stacjonarne jednolite magisterskie musi do 15 lipca zarejestrować się w internetowym systemie IRK.

Właśnie trwa rekrutacja na kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Uczelnia jak zawsze przygotowała bogatą ofertę, składającą się z ponad 70 kierunków. Co ważne, w tym roku nie zabraknie również nowości, takich jak: logistyka na I stopniu, sztuki wizualne na I i II stopniu, biogospodarka rybacka na II stopniu czy socjologia, również na studiach II stopnia. Każdy zainteresowany studiami stacjonarnymi I stopnia, bądź stacjonarnymi jednolitymi magisterskimi musi do 15 lipca zarejestrować się w internetowym systemie IRK. Ci natomiast, którzy kontynuują naukę na studiach stacjonarnych II stopnia, bądź wybierają się na studia niestacjonarne I stopnia lub niestacjonarne jednolite studia magisterskie, mają czas na rejestracje w systemie IRK do 22 lipca. Nie jest to skomplikowany proces – należy utworzyć konto, wybrać kierunek i wnieść opłatę rekrutacyjną.

- Te osoby, które zdają maturę nową, nie muszą robić wiele więcej, ponieważ my wyniki matury pobierzemy z Krajowego Rejestru Matur i samodzielnie przeliczymy wynik. Natomiast osoby, które pisały starą maturę, albo uzyskały maturę za granicą, czy mają dyplom IB, powinny nam wgrać ten dokument do systemu, który poprowadzi krok po kroku – informuje Paweł Łojewski z biura ds. studenckich UWM. Warto wspomnieć, że kandydaci, którym nie powiedzie się matura, będą mieli czas na poprawę egzaminu i wzięcie udziału we wrześniowej rekrutacji uzupełniającej. Pełen harmonogram rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 znajdziecie TUTAJ.

Posłuchaj: Sławomir Przybyliński, prorektor ds studenckich UWM i Paweł Łojewski z biura ds studenckich UWM opowiadają o rekrutacji na rok 2024/2025

QUIZ. Studia w czasach PRL. Egzaminy były wtedy trudniejsze!

Pytanie 1 z 12
1. W czasach PRL-u podczas rekrutacji na studia znaczenie miało m.in.:
Źródło: Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Został niecały tydzień!