Udawał diagnostę i robił przeglądy swojego auta. Zatrzymano go na przejściu granicznym

i

Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej - zdjęcie ilustracyjne Udawał diagnostę i robił przeglądy swojego auta. Zatrzymano go na przejściu granicznym

Udawał diagnostę i robił przeglądy swojego auta. Zatrzymano go na przejściu granicznym

2022-01-12 8:29

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 38-latka, który posłużył się sfałszowanym dowodem rejestracyjnym pojazdu. Po zabezpieczeniu środków finansowych w kwocie 1 000 zł (na poczet przyszłej kary), Polak opuścił przejście i udał się do Rosji.

W poniedziałek (10 stycznia) do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 38-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Był zdziwiony, kiedy to funkcjonariusze SG zatrzymali go, celem przedstawienia zarzutów. Okazało się, że podróżny pod koniec ubiegłego roku jechał z Rosji do Polski i przedstawił dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach poddali analizie dokument i stwierdzili, że pieczątki oraz podpisy osób uprawnionych do przeprowadzenia badań technicznych auta są sfałszowane.

38-latek, mieszkający trochę w Polsce, trochę w Rosji przyznał się, że kilka razy w dowodzie rejestracyjnym opla astry postawił pieczęcie, świadczące o pozytywnym przeglądzie pojazdu. W dodatku złożył podpis. Za popełniony czyn, w uzgodnieniu z braniewską prokuraturą ukarano go grzywną w wysokości 1 000 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

dr Tomasz Karauda: Sytuacja będzie się pogarszać. Kolejne dawki szczepionki będą konieczne [Super Raport]
Źródło: Udawał diagnostę i robił przeglądy swojego auta. Zatrzymano go na przejściu granicznym