Uwaga kierowcy! Warunki na drogach Warmii i Mazur będą fatalne. IMGW wydało ostrzeżenie!

i

Autor: Unsplash Uwaga kierowcy! Warunki na drogach Warmii i Mazur będą fatalne. IMGW wydało ostrzeżenie!

Uwaga kierowcy! Warunki na drogach Warmii i Mazur będą fatalne. IMGW wydało ostrzeżenie!

2022-02-02 12:51

Warunki na drogach województwa warmińsko-mazurskiego mogą być bardzo trudne. Wszystko przez zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla niemal całej Polski. Jednym z województw, w których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, jest warmińsko-mazurskie. Trudne warunki na drogach oraz chodnikach mogą dawać się we znaki od godzin popołudniowych w środę (2 lutego) do rana w czwartek (3 lutego).

— Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po słabych opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna przeważnie około -5°C, przy gruncie około -8°C. Ujemna temperatura powietrza w większości utrzyma się do godzin okołopołudniowych — czytamy w komunikacie wydanym przez IMGW.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sedno Sprawy - Joanna Mucha
Źródło: Uwaga kierowcy! Warunki na drogach Warmii i Mazur będą fatalne. IMGW wydało ostrzeżenie!