Uwaga! ZAŁAMANIE POGODY na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie

Uwaga! ZAŁAMANIE POGODY na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie
Autor: pexels.com/ mapa IMGW IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Warmii i Mazurach. Jest ostrzeżenie pierwszego stopnia

Przed nami kolejne ZAŁAMANIE POGODY! Dopiero co zaczęliśmy cieszyć się cieplejszymi dniami, a pogoda szykuje dla nas kolejną niespodziankę. Arktyczne powietrze obejmie niemal całą Polskę, również województwo warmińsko-mazurskie. Będzie zimno i deszczowo. Powieje też mocniejszy wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Pogoda przez najbliższe dni rozpieszczać nas nie będzie. - To wszystko za sprawą układu niskiego ciśnienia, który znad Skandynawii przemieści się nad Bałtyk. Będzie mu towarzyszył front atmosferyczny, za którym napłynie naprawdę zimne, arktyczne powietrze - informuje IMGW.

W czwartek (22 kwietnia) należy spodziewać się dużo chmur, przelotnego deszczu i krupy śnieżnej, na północy może pojawić się też deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 8°C do 12°C. Wiatr będzie dość silny. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silniejszym wiatrem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Te obowiązuje m.in. w województwie warmińsko-mazurskim od godziny 12.00 do około 18.00. - Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z W i NW - podają synoptycy IMGW.

Raport z anteny 21.04, godz.10

Miejscami mogą wystąpić również burze, z czego cieszą się Mazurscy Łowcy Burz. Jak zapowiadają, widoki na niebie mogą być spektakularne. - Przeleciał w nocy front chłodny - dociera chłodniejsze powietrze. W dzień przeleci jeszcze kolejny - wtórny, a za nim powietrze jeszcze chłodniejsze. Z okazji frontu wtórnego, po południu będzie ciekawie. Liczny rozwój chmur burzowych Cumulonimbus z opadami deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i znaczące porywy wiatru. Będzie fotogenicznie: ładne smugi opadowe, mammatusy gdzieś i zagrzmi też pewnie gdzieś - napisali na swoim profilu facebookowym.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Źródło: Uwaga! ZAŁAMANIE POGODY na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie
Nasi Partnerzy polecają