Studenci nie ogłoszą dziś kolejnej gwiazdy 61. Kortowiady

i

Autor: materiały organizatora Studenci nie ogłoszą dziś kolejnej gwiazdy 61. Kortowiady

UWM solidarny z Ukrainą. Co z ogłoszeniem kolejnej gwiazdy Kortowiady?

2022-03-01 12:00

Od kilku tygodni w każdy wtorek w samo południe przenosiliśmy się do Kortowa, by ujawnić kolejną gwiazdę tegorocznej Kortowiady. Tym razem będzie jednak inaczej. Studenci, solidarni z Ukrainą, zawieszają ogłaszanie radosnych wieści o juwenaliach.

Solidarni z Ukrainą. Wiec poparcia w Olsztynie 24 lutego 2022

Normalnie o tej porze odkrywalibyśmy kolejną z tajemnic line up,u tegorocznej Kortowiady. Teraz jednak to nie jest czas, by mówić o juwenaliach - zdecydowali studenci, organizujący juwenalia olsztyńskiej uczelni. Wydali oświadczenie:

Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy!

Odliczając dni do Kortowiady 2022, w każdy wtorek przekazujemy informację o artyście, który zagra na naszych juwenaliach w tym roku. Niestety, tym razem zawieszamy naszą tradycję. W tej chwili skupiamy się na czymś zupełnie innym. Swój czas i dobrą energię przeznaczamy na pomoc naszym ukraińskim Przyjaciołom i ich Bliskim. Cisza, której doświadczacie na profilach Kortowiady w mediach społecznościowych, to symbol naszej solidarności z Ukrainą.

Cisza nie oznacza jednak braku działania. Z myślą o zaatakowanej Ukrainie samorząd studencki UWM rozpoczął zbiórkę funduszy i artykułów pierwszej potrzeby. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, z jak wielką otwartością serc społeczność akademicka włączyła się w pomoc.

Od poniedziałku (28 lutego) na wszystkich wydziałach oraz w bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie można zostawiać produkty z listy, którą znajdziecie na stronie internetowej Rady Uczelnianej Samorządu Studentów UWM w Olsztynie. Całą dobę produkty można dostarczać z kolei do akademików w Kortowie. Zachęcamy także do dołączenia do zbiórki finansowej. Bardzo zależy nam na tym, żeby do Narodu Ukraińskiego dotarło odpowiednie wsparcie. Jest ono potrzebne, by nasi Sąsiedzi mogli się skutecznie bronić przed brutalnym atakiem.

Wierzymy, że kiedy w czerwcu rozpoczniemy najpiękniejsze juwenalia w Polsce, na całym świecie będzie panował pokój.

Organizatorzy Kortowiady 2022

Posłuchaj: Czekamy z ogłoszeniem kolejnej gwiazdy Kortowiady - mówi Daria Bruszewska-Przytuła, Rzeczniczka Kortowiady
Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: UWM solidarny z Ukrainą. Co z ogłoszeniem kolejnej gwiazdy Kortowiady?