W Olsztynie mają stanąć dwa śmieciomaty. Są chętni do realizacji projektu

W Olsztynie mają stanąć dwa śmieciomaty. Są chętni do ich ustawienia
Autor: UM Olsztyn W Olsztynie mają stanąć dwa śmieciomaty. Są chętni do ich ustawienia

Śmieciomaty w Olsztynie? Czemu nie! To jeden ze zwycięskich projektów minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu zdobył aż 2305 punktów. Właśnie zostały otwarte oferty na jego realizację. Gdzie miałyby stanąć olsztyńskie śmieciomaty? Szczegóły w artykule.

W Olsztynie mają stanąć dwa śmieciomaty - obok sklepu Kalina na ul. Kołobrzeskiej oraz przy sklepie Malwa na al. Piłsudskiego. Urządzenia będą pozwalać na segregację butelek PET i aluminiowych puszek. Dzięki mobilnej aplikacji będzie możliwość zbierania punktów do wykorzystania na bonusy w sieci sklepów "Społem".

- Projekt ma na celu aktywizację oraz motywowanie mieszkańców do działań przyjaznych dla środowiska, a w dłuższej perspektywie zmianę zachowań i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci - uzasadniali pomysłodawcy. - Dodatkowo projekt spowoduje zmniejszenie liczby plastykowych butelek tak bardzo pochłaniających przestrzeń w pojemnikach i kontenerach na śmieci.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 22.04, godz.10

- Zostały złożone trzy oferty, z czego dwie spełniały warunki - informuje Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna.

Przedstawione oferty dzierżawy do końca roku śmieciomatów to odpowiednio niemal 17,1 tys. złotych oraz 24,6 tys. złotych miesięcznie. - Teraz trwa sprawdzanie przedstawionych dokumentów. Zwycięska firma będzie zobowiązana ustawić urządzenia w ciągu ośmiu tygodni od dnia podpisania umowy - podaje ratusz.

Źródło: W Olsztynie mają stanąć dwa śmieciomaty. Są chętni do realizacji projektu
Nasi Partnerzy polecają