Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku - wizualizacja

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

W Olsztynku powstanie najnowocześniejsza hala sportowa w regionie. Powiat podpisał umowę na realizację

2024-02-21 15:48

W powiecie olsztyńskim powstaje wiele ciekawych inwestycji. Na horyzoncie jest chociażby: park rozrywki w Łutynówku, szkoła muzyczna w Wadągu czy budowa nowej siedziby Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach. Oprócz tego coraz bliżej realizacji jest również nowoczesne Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku.

Władze powiatu olsztyńskiego w środę (21 lutego) podpisały umowę na realizację Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku. Ma to być najnowocześniejsza hala sportowa w całym województwie Warmińsko-Mazurskim. Obiekt ma mieć pełnowymiarowe boisko z możliwością podzielenia go na cztery pomniejsze boiska do siatkówki. Dodatkowo zapowiedziano, że Centrum Sportu i Zdrowia zostanie wyposażone w nowoczesne szatnie i sale fitness. W planach jest również wprowadzenie tlenoterapii, która wspomoże regeneracje sportowców po ciężkich treningach. Co ważne, starosta olsztyński podkreślił, że chcą by obiekt był jak najtańszy w utrzymaniu, dlatego zostanie zaopatrzony chociażby w fotowoltaikę czy pompy ciepła. Postępowanie na wykonanie tego zadania w formule „zaprojektuj i zbuduj” wygrała firma Rembud z Przasnysza, która zaoferowała prawie 13,5 miliona złotych. Wykonawca będzie miał 30 miesięcy na przygotowanie projektu i prace budowlane.

Po opracowaniu projektu, który pozwoli nam na oszacowanie kosztów, w trakcie prac budowlanych rozpoczniemy starania o kolejne pieniądze na dalsze etapy: wykończenie budynku i jego wyposażenie – tak, aby jak najszybciej oddać halę do użytku mieszkańcom Olsztynka i powiatu. Przyjęliśmy etapową, bardzo elastyczną formułę realizacji tej i dwóch innych inwestycji, pozwalającą na dostosowywanie naszych oczekiwań do realiów finansowych – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Jak widać z tych planów, stawiamy tu na młodych mieszkańców naszego powiatu, którym chcemy zapewnić jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju, nie zapominając przy tym o ich rodzicach, którzy również oczekują kompleksowej oferty edukacyjnej, sportowej i rekreacyjnej w swoich gminach – dodaje starosta. Szacunkowo Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku ma zostać oddane do użytku w drugiej połowie 2026 roku.

Projekt Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku - wizualizacja

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Co wiesz o polskiej wsi sprzed prawie 100 lat?

Pytanie 1 z 15
Co najczęściej jadano na wsi prawie 100 lat temu?
Źródło: W Olsztynku powstanie najnowocześniejsza hala sportowa w regionie. Powiat podpisał umowę na realizację