Warmińsko-mazurskie: Mamy 20 nowych strażników granicznych. Złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]

2022-03-14 9:09

W szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wstąpiło dwudziestu nowych funkcjonariuszy. Uroczyste ślubowanie odbyło się przed weekendem, w piątek 11 marca. Po odbytym szkoleniu będą pełnić służbę w ochronie granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską.

Ślubowanie dwudziestu nowych funkcjonariuszy odbyło się w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty. Ślubowanie przyjął Komendant W-MOSG gen. bryg. SG Robert Inglot.

Komendant podziękował nowym strażnikom, że jako miejsce służby wybrali Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Podkreślił, że dzisiejszy dzień jest ważnym krokiem w ich życiu. Zaznaczył, by każdy funkcjonariusz Straży Granicznej zawsze miał na względzie dobro obywatela i Państwa Polskiego.

Nowi funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego OSG po ukończeniu szkolenia, będą pełnić służbę w ochronie granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Warmińsko-mazurskie: Mamy 20 nowych strażników granicznych. Złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]