Węgorzewo. Mężczyzna chciał usunąć stary pień z posesji. Nie uwierzysz, co znalazł!

2021-04-06 11:50 agada
Węgorzewo. Mężczyzna chciał usunąć stary pień z posesji. Nie uwierzysz, co znalazł!
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Węgorzewo. Usuwał stary pień i znalazł pod nim arsenał pocisków

Mieszkaniec gminy Węgorzewo postanowił zrobić na swojej posesji wiosenne porządki. W trakcie usuwania starego pnia odkrył niecodzienne znalezisko. W ziemi znajdował się... arsenał pocisków. Było tam 17 sztuk amunicji strzeleckiej pochodzącej z czasów II wojny światowej.

W piątek (2 kwietnia) oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchów. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. - Mieszkaniec gminy Węgorzewo robił na swojej posesji wiosenne porządki. Podczas prac ziemnych w czasie usuwania starego pnia natknął się na niecodzienne wykopalisko. Okazało się, że pod korzeniem pnia było zakopane 17 sztuk amunicji - informuje asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy KPP w Węgorzewie. Mężczyzna o fakcie tym powiadomili od razu policjantów, którzy zabezpieczyli teren. Według pirotechnika była to amunicja strzelecka pochodząca z czasów II wojny światowej. Następnie arsenał ten został zabrany przez saperów i zneutralizowany na poligonie.

Co zrobić, gdy natrafimy na niewybuch? - Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję bądź inne służby - apeluje policja.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 02.04.2021
Węgorzewo. Usuwał stary pień z posesji. Nie uwierzysz, co znalazł!
Autor: KPP Węgorzewo

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Węgorzewo. Mężczyzna chciał usunąć stary pień z posesji. Nie uwierzysz, co znalazł!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany