Wichury przechodzą nad Warmią i Mazurami. Gdzie wieje najmocniej?

i

Autor: Facebook: OSP KSRG Nowa Wieś Ełcka - https://www.facebook.com/OSPNOWAWIESELCKA/posts/1318138931931904

Wichury przechodzą nad Warmią i Mazurami. Gdzie wieje najmocniej?

2022-02-17 10:30

Przez Polskę przechodzą potężne nawałnice. Silny wiatr łamie drzewa i zrywa dachy. Liczba interwencji straży pożarnej zwiększa się w zawrotnym tempie. Niebezpiecznie jest także na Warmii i Mazurach. Tu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego oraz drugiego stopnia. Gdzie wieje najmocniej? Szczegóły w artykule.

— Najsilniejsze porywy wiatru występują za zachodzie i północnym zachodzie województwa i osiągają 80-90 km/h. Jednak nad resztą obszaru punktowo również notowane są porywy do około 70 km/h. Przejściowo może nastąpić osłabienie wiatru, jednak od godzin okołopołudniowych z zachodu i północnego zachodu w kierunku wschodnim i południowo-wschodnim będzie przemieszczać się linia szkwałowa, na której nadal możliwe są porywy do 90 km/m, lokalnie do 100 km/h. Mogą pojawiać się także burze — czytamy w najnowszym komunikacie opublikowanym przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku.

Silny wiatr może utrzymać się do godzin wieczornych. W piątek pogoda nieco się uspokoi. A w sobotę znowu załamanie. W całym województwie warmińsko-mazurskim obowiązywać ma drugi stopień zagrożenia.

CZYTAJ TEŻ: POTĘŻNE NAWAŁNICE szaleją nad Polską. Zerwane dachy, trąba powietrzna w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Wichury przechodzą nad Warmią i Mazurami. Gdzie wieje najmocniej?