Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu pojawi się w CRS Ukiel

i

Autor: Fundacja Olsztyński Laur Sportowy W CRS Ukiel pojawi się Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu

Wiemy, gdzie powstanie i jak ma wyglądać Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu [AUDIO,ZDJĘCIA]

2021-05-28 13:19

Olsztyn będzie miał nowe, wyjątkowe miejsce. Wyjątkowe zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel pojawi się Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu. Trakt powstanie w pobliżu kapitanatu, a w pierwszej kolejności zostaną uhonorowani mistrzowie olimpijscy.

Eska dowozi w Olsztynie

Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu pojawi się w CRS Ukiel. Radni podczas środowej (26 maja) sesji zdecydowali, że w pobliżu kapitanatu powstanie nowa atrakcja. W pierwszej kolejności - jeszcze w tym roku - zostaną uhonorowani olimpijczycy.

W pierwszej kolejności - w tym roku - zostaną uhonorowani: Zbigniew Lubiejewski, mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Mirosław Rybaczewski, mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Andrzej Gronowicz , wicemistrz olimpijski w kajakarstwie w Montrealu w 1976 roku oraz Adam Seroczyński , brązowy medalista w kajakarstwie Igrzysk Olimpijskich z Sydney w 2000 roku – mówi Leszek Dublaszewski , prezes Fundacji Olsztyński Laur Sportowy, która wyszła z inicjatywą powstania takiej alei. - Chcemy przypomnieć o sportowcach, trenerach, czy działaczach - najbardziej zasłużonych dla sportu w stolicy regionu. Co roku będą przybywać kolejne tabliczki w alei.

Posłuchaj: o Alei Sław Olsztyńskiego Sportu z Leszkiem Dublaszewskim, prezesem Fundacji Olsztyński Laur Sportowy rozmawia Anita Zalewska

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...

Trakt ma się zaczynać wstawioną w chodnik płytą z brązu o wymiarach 40x80 cm m.in. z nazwą miejsca i informacją o inicjatorze przedsięwzięcia. Poszczególnych sportowców mają upamiętniać podobne tablice, lecz o mniejszym rozmiarze. Na nich, poza imieniem i nazwiskiem sportowca znajdzie się dyscyplina sportu oraz pamiętny sukces. Aleja miałaby zostać oficjalnie otwarta we wrześniu.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Wiemy, gdzie powstanie i jak ma wyglądać Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu [AUDIO, ZDJĘCIA]