Wilkasy. Niewybuch przy sklepie! Na miejsce przyjechał patrol saperski [ZDJĘCIA]

Podczas prac ziemnych przy sklepie na ulicy Przemysłowej w Wilkasach odnaleziono niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz patrol saperski, którzy zabezpieczyli pocisk i miejsce znaleziska przed dostępem osób postronnych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19 kwietnia) po godzinie 12.00. Wówczas policjanci z Giżycka otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prowadzonych prac ziemnych przy sklepie na ul. Przemysłowej w Wilkasach. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. - Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski długości około 30 centymetrów, kaliber 80 mm z czasów II Wojny Światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów II Wojny Światowej została zabezpieczona przez patrol saperski z Giżycka, pocisk zostanie zdetonowany - informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy z KPP w Giżycku.

Policjanci przypominają również, że w przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Należy natomiast niezwłocznie powiadomić o tym służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 19.04, godz.10

Czy rozpoznasz zwierzęta po uszach?

Pytanie 1 z 13
Takie mięciutkie uszka ma...
Niedźwiedź
Źródło: Wilkasy. Niewybuch przy sklepie! Na miejsce przyjechał patrol saperski [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany