Las - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

wypoczynek

Wiosenny Olsztyn. Propozycje na spędzenie wolnego czasu

2024-02-23 16:03

Do końca zimy został już tylko miesiąc. Za oknami coraz bardziej wyczuwalny jest klimat wiosenny, o czym świadczą przede wszystkim dłuższe dni, ale również pierwsze cieplejsze promienie słońca. Sprawdzamy razem w PTTK Olsztyn, gdzie można spędzić ciekawie czas, nastrajając się do nadchodzącej wiosny.

Wiosennych propozycji na spędzenie wolnego czasu w Olsztynie nie brakuje. Oprócz ciekawych muzeów, jak Muzeum Przyrody czy Muzeum Warmii i Mazur, możemy również wybrać się na spacer krajoznawczy po malowniczych parkach i jeziorach w Olsztynie. Warto odwiedzić chociażby jezioro Długie przy Lesie Miejskim, wokół którego poprowadzony jest 4-kilometrowy spacerowy deptak.

- Jak wychodzimy z domu, to nie koniecznie musimy iść do lasu, na łąki, nad jeziora itd. Można sobie zrobić spacer oglądając co w mieście się zmieniło, a może też zajdziemy do jakiegoś muzeum. Mamy Muzeum Przyrody, mamy zamek, mamy też ciekawe, choć rzadko odwiedzane, a naprawdę ciekawe Muzeum Archidiecezji Warmińskiej przy ulicy Świętej Barbary. To jest nowe muzeum, do którego warto zajrzeć – mówi Marian Jurak z PTTK Olsztyn. - Polecam również spacery po puszczy, każdej puszczy. Pamiętajmy, że my tu w Olsztynie jesteśmy położeni na skraju wielkiej puszczy, która nazywa się Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Poza tym w naszym regionie mamy kilka innych puszcz, np. Puszczę Piską. Ona jest mało zaludniona, a w związku z tym można śledzić zwierzynę – dodaje Marian Jurak.

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z Marianem Jurakiem z PTTK Olsztyn o wiosennych propozycjach na spędzenie wolnego czasu

QUIZ. Legendarne samochody z czasów PRL. Pamiętasz jak naprawdę nazywał się Maluch czy Trabant?

Pytanie 1 z 10
No to zaczynamy! Jaka jest pełna nazwa tego samochodu?
Fiat 125p
Źródło: Wiosenny Olsztyn. Propozycje na spędzenie wolnego czasu