Wszystkich Świętych 2021. Policjanci zapowiadają więcej kontroli na drogach Warmii i Mazur

i

Autor: Twitter: KMP Olsztyn Wszystkich Świętych 2021. Ogromne zmiany organizacji ruchu w Opolu

Wszystkich Świętych 2021. Policjanci zapowiadają więcej kontroli na drogach Warmii i Mazur

2021-10-26 12:55

Przełom października i listopada oraz przypadająca w tym czasie uroczystość Wszystkich Świętych to jak co roku okres, w którym Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze. To również doskonała okazja do spotkań w rodzinnym gronie. By wszyscy bezpiecznie dotarli do celu, na drogach Warmii i Mazur pojawi się więcej policji. Wzmożone kontrole potrwają od piątku 29 października do wtorku 2 listopada włącznie.

W piątek (29 października) policjanci w całym kraju rozpoczną działania prewencyjno – kontrolne związane z przypadającym na początku listopada świętem. W związku z tym, że wolny od pracy świąteczny dzień przypada w poniedziałek, to dla wielu będzie to długi weekend, który zechcą wykorzystać na to, by odwiedzić swoich bliskich w odległych miejscach. Żeby wzmożony ruch nie spowodował utrudnień na drogach oraz większej liczby zdarzeń drogowych w wyniku masowego przemieszczania się, policjanci wspierani przez przedstawicieli innych służb, będą dbać o bezpieczny przebieg długiego weekendu.

Wszystkich Świętych 2021. Policjanci zapowiadają więcej kontroli na drogach Warmii i Mazur

Więcej policji można spodziewać się na głównych trasach Warmii i Mazur, na drogach dojazdowych do miast oraz w okolicach wszystkich cmentarzy. Uwaga funkcjonariuszy skupi się na eliminowaniu utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, szczególnie w miejscach, gdzie wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Funkcjonariusze obejmą nadzorem główne ciągi komunikacyjne w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów.

- Większy ruch na drogach przy okazji takich uroczystości, realnie wpływa na liczbę zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci z komórek ruchu drogowego będą dążyć do tego, by na jak najwcześniejszym etapie dyscyplinować lub wykluczać z ruchu drogowego kierowców, którzy będą stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników drogi - informuje KWP Olsztyn. - Apelujemy do wszystkich kierujących pojazdami oraz osób pieszych, aby przypomnieli sobie, jak wyglądają i co oznaczają sygnały i polecenia dawane przez policjantów oraz osoby uprawnione do kierowania ruchem. Tak gdzie będzie to wymagane, będą podejmowali ręczną regulację ruchem - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Wszystkich Świętych 2021. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Sprawdź rozkład jazdy!

Wzmożone działania policjantów związane ze świętem Wszystkich Świętych potrwają od piątku (29 października) do wtorku (2 listopada) włącznie.

Olsztyn. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci
Źródło: Wszystkich Świętych 2021. Policjanci zapowiadają więcej kontroli na drogach Warmii i Mazur