Wszystkich Świętych w Olsztynie. Jak dojechać na cmentarze 1 listopada? Zmiany w organizacji ruchu

i

Autor: KMP Olsztyn Wszystkich Świętych w Olsztynie. Jak dojechać na cmentarze 1 listopada? Zmiany w organizacji ruchu

Wszystkich Świętych w Olsztynie. Jak dojechać na cmentarze 1 listopada? Zmiany w organizacji ruchu

2021-10-28 8:28

Wszystkich Świętych w Olsztynie. Jak co roku, Polacy tłumnie ruszą na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich. Dla zachowania bezpieczeństwa i ułatwienia dojazdów wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w sąsiedztwie olsztyńskich nekropolii. Jak dojechać na cmentarze w Olsztynie? Szczegóły poniżej.

Zmiany będą dotyczyć okolic dwóch największych olsztyńskich nekropolii - Dywity i Poprzeczna - i będą obowiązywać od niedzieli (31 października) od godz. 23.30 do wtorku (2 listopada) do około godz. 4.00.

Cmentarz przy ul. Wadąskiej (Dywity): Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że już w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 października) ul. Wadąska - od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu - stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem w pobliże cmentarza. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej, taxi i rowerem). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Cmentarz Poprzeczna: W okresie Wszystkich Świętych (31 października-2 listopada) do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, taksówki i służby miejskie.

Ulica Erdmanowej - jak co roku - będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Najwygodniej i zarazem najsprawniej dotrzemy w pobliże nekropolii środkami komunikacji miejskiej. Pod tym linkiem: www.zdzit.olsztyn.eu znajdziesz szczegóły związane z organizacją ruchu autobusów komunikacji miejskiej. 

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE
Źródło: Wszystkich Świętych w Olsztynie. Jak dojechać na cmentarze 1 listopada? Zmiany w organizacji ruchu