Wypadek na trasie Olsztyn - Barczewo. Na krajowej 16 zderzyły się trzy auta [ZDJĘCIA]

2021-05-21 8:37

Wypadek na trasie Olsztyn - Barczewo na drodze krajowej numer 16. Zderzyły się tam trzy samochody, którymi łącznie podróżowało pięć osób. Na szczęście nie stało się nic poważnego. Droga była zablokowana przez około dwie godziny.

W czwartek (20 maja) około godziny 17.00 doszło do wypadku na drodze krajowej numer 16 na wysokości miejscowości Wójtowo. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie pięć osób. Na miejsce zadysponowani zostali również strażacy i ratownicy medyczni. Karetką pogotowia do olsztyńskiego szpitala przetransportowana została jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu – nie odniosła ona na szczęście poważnych obrażeń.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie (pozostałe cztery na szczęście nie wymagały pomocy medycznej), odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu pozostałości karoseryjnych z drogi w celu udrożnienia ruchu - informują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie.

Według wstępnych ustaleń policji przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość kierującego osobowym volkswagenem, który jadąc od m. Łęgajny w kierunku Olsztyna, na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad kierowanym autem. Kierowca vw najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki mitsubishi, na skutek czego osobowe mitsubishi zjechało na przeciwległy pas ruchu zderzając się z fordem jadącym z naprzeciwka. Jedno z aut na skutek zdarzenia wpadło do przydrożnego rowu - podaje biuro prasowe olsztyńskiej policji.

Raport z Anteny 20.05

Utrudnienia na miejscu kolizji drogowej trwały przez około godzinę. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi a zdarzenie zakończyło się nałożeniem na 42-letniego sprawcę kolizji drogowej mandatu karnego w kwocie 500 zł oraz przypisaniu do jego konta 6 punktów karnych. - W związku z uszkodzeniami mechanicznymi od pojazdów uczestniczących w zdarzeniu zatrzymano również dowody rejestracyjne a na miejsce w celu usunięcia wraków z drogi niezbędne było wezwanie lawet - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP Olsztyn.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Źródło: Wypadek na trasie Olsztyn - Barczewo. Na krajowej 16 zderzyły się trzy auta [ZDJĘCIA]