XII Warmiński Jarmark Świąteczny. Wydarzenie potrwa do niedzieli [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-12-10 22:08 aka

W Olsztynie rozpoczął się XII Warmiński Jarmark Świąteczny, czyli "Jarmark taki sam, jak nigdy!". Wydarzenie potrwa do niedzieli włącznie. Tym razem pozbawione strefy gastronomiczno-wystawienniczej oraz wydarzeń artystycznych. Na olsztyńskiej starówce nie zabraknie jednak baśniowej świątecznej atmosfery. I choć kowidowa rzeczywistość zamroziła branże, to olsztyński MOK rozgrzewa serca.

Na olsztyńskiej starówce mężczyzna zasnął w… fotelu Świętego Mikołaja

Przyzwyczailiśmy się, że Warmiński Jarmark Świąteczny to rozgrzewająca dawka ciepła w środku zimy. Ożywcza piguła piękna i dobrej energii, dzięki którym olsztyńskie Stare Miasto otula atmosfera autentycznej wspólnoty i wyśmienitej zabawy. Choć w tym roku zmieniło się wiele, to pozostało niezmienne! Pojawiło się mnóstwo ozdób, rozświetlających uliczki Starego Miasta, a dookoła rozbrzmiewa świąteczna muzyka. Instalacje zachęcają do zabawy i robienia zdjęć.

Cały obszar Starego Miasta zamienimy w arenę swoistej gry miejskiej - choć bez udziału animatorów. Wierzymy, że kolejne przystanki na jej trasie dostarczą wam wiele radości i pozwolą przypomnieć sobie, jak wygląda uśmiech – mówi dyrektor olsztyńskiego MOK-u Mariusz Sieniewicz.

„W Zaułku Szlachetnych Uczynków spróbujemy odkryć wasze supermoce w niesieniu pomocy i zaprosimy was na giełdę dobrych pomysłów. Wzdłuż Alei Pięknych Życzeń natkniecie się na pozdrowienia od historycznych postaci związanych z regionem, a specjalna skrzynka świętego Mikołaja będzie czekała na wasze życzenia. W Uliczce Innych Wspomnień stanie wyjątkowa, komiczno-sentymentalna wystawa plenerowa "Strzeż się Mikołaja!".

-  Na Przystanku Miłość natkniecie się na oryginalną instalację z jemiołą, miłosną ławeczkę muzyczną oraz oczywiście tablicę do miłosnych wyznań. Trakt Mikołajowy przyozdobi niezwykła wystawa wizerunków Mikołajów na przestrzeni dziejów i z różnych stron świata. Na Placu Marzycieli zanurzycie się w niesamowity świat inspirowany Alicją w krainie czarów i Narnią, pełen fantastycznych, rozświetlonych i baśniowych dekoracji. Arkady Pomocnych Skrzatów zamienią się w bajkową przestrzeń z wesołymi wizerunkami skrzatów i krasnali.” - zapowiadają organizatorzy.

Przy głównych wejściach oraz w centralnym punkcie Starego Miasta stanęły wielkoformatowe mapy kierujące do wszystkich lokalizacji. Komu uda się trafić do wszystkich jarmarkowych zakątków? Zaproszenie do wspólnej zabawy w odkrywanie baśniowych zakamarków Olsztyna skierowane jest do małych i dużych.

Nie zapomnimy również o tych, którzy niestety nie będą mogli bawić się z nami. W okolicach olsztyńskich szpitali i placówek specjalistycznych zaprezentujemy wyjątkowe spektakle plenerowe teatrów ognia, które będzie można bezpiecznie podziwiać z okien – mówi Natalia Tejs z Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Posłuchaj: Natalia Tejs z Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie o jarmarku innym niż wszytskie

XII Warmiński Jarmark Świąteczny"Jarmark taki sam, jak nigdy" 10-13 grudnia Stare Miasto

Źródło: XII Warmiński Jarmark Świąteczny. Wydarzenie potrwa do niedzieli [AUDIO, ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają