Zamek Krzyżacki w Szczytnie odwiedziło już 100 tysięcy osób. Nowa atrakcja na Mazurach ROBI FURORĘ!

Odrestaurowany Zamek Krzyżacki w Szczytnie robi prawdziwą furorę! Od otwarcia, które miało miejsce na początku czerwca tego roku, odwiedziło go już 100 tysięcy osób. Rekord ten ustanowiła w czwartek (9 września) Pani Monika Liberkowska z Poznania, która przyjechała do Szczytna ze swoim mężem Przemysławem oraz psem Largo.

Zamek krzyżacki w Szczytnie to największa inwestycja zrealizowana przez miasto do tej pory. Obiekt oficjalnie otwarto dla mieszkańców oraz turystów na początku czerwca. Nowa mazurska atrakcja turystyczna cieszy się ogromną popularnością. W ciągu trzech miesięcy zamek odwiedziło 100 tysięcy osób. Dokładnie w środę 9 września o godzinie 9.30 stutysięczna osoba przekroczyła jego mury. Była to Pani Monika Liberkowska - Słomińska mieszkanka Poznania, która odwiedziła mazurskie miasteczko wraz z mężem Przemysławem oraz psem Largo.

Odwiedzająca para z rąk Burmistrza Miasta Szczytno Krzysztofa Mańkowskiego otrzymała skrzynię z pamiątkami związanymi z miastem oraz voucher na lot dla dwóch osób Olsztyn-Mazury – Kraków o wartości 500 zł, dzięki współpracy z Portem Lotniczym Olsztyn – Mazury.

Rozkopane centrum Olsztyna, tędy pojadą tramwaje

Zamek krzyżacki w Szczytnie - bilety, parking, godziny otwarcia

Zamek mieści się przy ulicy Sienkiewicza w Szczytnie. Można go zwiedzać codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny. Turyści, którzy wybiorą się na zwiedzanie ruin, bez problemu mogą skorzystać z parkingu oddalonego niecałe 200 m od obiektu. Więcej o zamku przeczytasz także w artykule: Zamek krzyżacki w Szczytnie. To nowa atrakcja turystyczna na Mazurach [GODZINY OTWARCIA, BILETY, ZDJĘCIA]

Źródło: Zamek Krzyżacki w Szczytnie odwiedziło już 100 tysięcy osób. Nowa atrakcja na Mazurach ROBI FURORĘ!