Oszustwo na kasach samoobsługowych. Zamiast za bieliznę zapłaciła za mydło

i

Autor: Unsplash - George Bakos

Zamiast 100 złotych zapłaciła JEDYNIE 5 złotych! Oszustka złapana na gorącym uczynku

2022-02-16 13:32

Nieuczciwe praktyki na kasach samoobsługowych mogą mieć poważne konsekwencje! Przekonała się o tym pewna kobieta robiąca zakupy w jednym ze sklepów w Ełku. Zamiast 100 złotych zapłaciła za bieliznę jedynie 5 złotych.

Do zdarzenia doszło w walentynkowy poniedziałek (14 lutego). Kobieta odwiedziła drogerię, w której wybrała sobie bieliznę o wartości blisko 100 złotych. Za towar zapłaciła jednak niecałe 5 złotych. Jakim sposobem? Zeskanowała kod kreskowy z tańszego mydła. Taką metodę zastosowała również kolejnego dnia w kolejnej drogerii. Niedługo jednak cieszyła się swoimi zdobyczami. Została ujęta przez pracowników sklepu, którzy zaobserwowali jej nieuczciwe zachowanie. Policjanci przedstawiali 36-latce dwa zarzuty oszustwa.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności. W wielu sytuacjach karalność także automatycznie pozbawia możliwości zajmowania określonych stanowisk i może skutecznie ograniczyć możliwości pracy zawodowej.

Julia Wieniawa na gorąco po pierwszym występie!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Zamiast 100 złotych zapłaciła JEDYNIE 5 złotych. Oszustka złapana na gorącym uczynku