Aktywny wypoczynek

Zimowe kąpiele! Foczki i Morsy z Olsztyna inaugurują nowy sezon

2023-09-28 14:00

Miłośnicy zimowych kąpieli w Olsztynie szykują się do startu nowego sezonu. "Kąpiący się zimą" zapraszają w niedzielę 1 października nad jezioro Ukiel, by oddać się pierwszej po wakacyjnej przerwie... orzeźwiającej kąpieli. Spotkanie na plaży miejskiej rozpocznie się po godzinie 11, a wejście do wody po rozgrzewce zaplanowano w samo południe.

Morsowanie to fajna zajawka!

Popularne w okresie jesienno-zimowym morsowanie ma w Olsztynie wielu zwolenników. Ten rodzaj aktywności propagują już od dobrych kilkunastu lat. „Kąpiący się zimą” swoją miejscówkę do spotkań znaleźli na plaży numer 2 CRS Ukiel, obok boisk do siatkówki.

- Przed nami pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej – mówi Janusz Moszczyński, prezes „Kąpiących się zimą”. - Ktoś powie, że jest jeszcze za ciepło na morsową kąpiel. Pamiętajmy, przyjdzie jeszcze moment kiedy woda będzie wychłodzona i będziemy mogli korzystać z zimowych uroków. Jednak już teraz chcemy rozpocząć sezon, tak tradycyjnie w pierwszą niedzielę października nie zważając na warunki pogodowe. Zapraszam wszystkich na plażę miejską, tych którzy są w naszym klubie ale także osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem. To jest idealny moment, żeby zrobić ten pierwszy krok – dodaje Moszczyński.

Start sezonu morsowego w Olsztynie na plaży Centrum Ukiel w niedzielę 1 października. Wejście do wody po krótkiej rozgrzewce o godzinie 12. Eska poleca!

Posłuchaj: Morsy zaczynają sezon w Olsztynie. Z Januszem Moszczyńskim, prezesem „Kąpiących się zimą” rozmawia Andrzej Brzozowski
Morsy z Olsztyna zainaugurowały kolejny sezon zimowych kąpieli - 3 października 2021 Plaża CRS Ukiel

Quiz gramatyczny. Czy umiesz poprawnie odmienić te słowa przez przypadki?

Pytanie 1 z 10
Słowo "Amerykanie" w celowniku brzmi:
Źródło: Zimowe kąpiele! Foczki i Morsy z Olsztyna inaugurują nowy sezon