Zlikwidowali „dziuplę” z częściami ze skradzionych samochodów. Cztery osoby zatrzymane [ZDJĘCIA]

2021-09-16 12:09 agada

Warmińsko-mazurska policja zlikwidowała "dziuplę" z częściami samochodowymi. Według dotychczasowych ustaleń zabezpieczone części pochodzą z co najmniej 10 skradzionych pojazdów. Do sprawy zatrzymane zostały cztery osoby. W opinii śledczych sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Ta sprawa swój początek miała w grudniu 2020 roku. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Morąg doszło do kradzieży auta marki BMW o wartości 200 tysięcy złotych.

- Kilkumiesięczne intensywne czynności operacyjne oraz dochodzeniowo- śledcze doprowadziły ich do zakładu mechanicznego na terenie powiatu kwidzyńskiego. W to miejsce pojechali morąscy kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych, w tym również te pochodzące ze skradzionego w grudniu BMW. Zatrzymali również czterech mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat - informuje ostródzka policja.

- Do tej pory śledczy potwierdzili, że zabezpieczone przedmioty pochodzą z co najmniej dziesięciu skradzionych pojazdów z różnych części Polski. Ta liczba może jednak wzrosnąć, ponieważ wciąż trwa badanie pozostałych części. W tym celu powołany został biegły - dodaje.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży oraz paserstwa. Wobec 40- i 28- latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi z 28- latków oraz 19- latek zostali objęci dozorem policyjnym. Jak mówią policjanci sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych przeszukań i zatrzymań.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Zlikwidowali „dziuplę” z częściami ze skradzionych samochodów. Cztery osoby zatrzymane [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają