Złoty Wrzesień w Olsztynie. Ratusz i obserwatorium astronomiczne błyszczą

2021-09-21 14:31 aka
Ratusz Olsztyn
Autor: Wikimedia Commons: Krystian Cieślik Wieża ratuszowa w Olsztynie

Olsztyński ratusz i obserwatorium astronomiczne błyszczą złotem. Miasto przyłączyło się do akcji „Złoty wrzesień”. Kampania ma na celu podnoszenie świadomości na temat nowotworów wieku dziecięcego.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 17.09.2021

Trwa „Złoty wrzesień” w Olsztynie. W kampanii biorą udział organizacje, samorządy i podmioty prywatne z całego świata. Akcja dotyczy nowotworów u dzieci. - Przyłączyliśmy się akcji, żeby podnieść świadomość na temat nowotworów u dzieci. To bardzo trudny temat i chcemy w ten sposób pokazać solidarność i wsparcie, zarówno dla dzieci walczących z rakiem, jak i dla ich rodziców i opiekunów – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza. - Złota wstążka, która jest symbolem kampanii, nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość - zdrowie dzieci. Partnerzy, w geście solidarności, rozświetlają na złoto charakterystyczne dla danego regionu budynki. W Olsztynie jest to ratuszowa wieża oraz obserwatorium astronomiczne przy ul. Żołnierskiej. Budynki będą podświetlone do niedzieli włącznie.

Posłuchaj: Olsztyn dołączył do kampanii "Złoty Wrzesień", mówi Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta
Olsztyn dołączył do kampanii Złoty Wrzesień
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Olsztyn dołączył do kampanii Złoty Wrzesień

Tylko w 2020 roku na terenie Unii Europejskiej chorobę zdiagnozowano u ponad 15,5 tys. dzieci i nastolatków, a ponad dwa tysiące młodych pacjentów zmarło na raka. W kampanii biorą udział organizacje, samorządy i podmioty prywatne z całego świata.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:
Źródło: Złoty Wrzesień w Olsztynie. Wieża ratusza oraz obserwatorium astronomiczne podświetlone na złoto
Nasi Partnerzy polecają