Znany reżyser kręci film na Warmii i Mazurach. W których miejscowościach dokładnie?

i

Autor: pexels.com Znany reżyser kręci film na Warmii i Mazurach. W których miejscowościach dokładnie?

Znany reżyser kręci film na Warmii i Mazurach. W których miejscowościach dokładnie?

2021-05-25 10:24

Warmińsko-mazurskie to jeden z bardziej lubianych przez filmowców region. Na tle malowniczych krajobrazów nakręcono m.in. film "Kamerdyner", ale też seriale takie jak "Przystań" czy "Miłość nad rozlewiskiem". Teraz region Warmii i Mazur odwiedził mistrz światowego kina, reżyser, scenarzysta, aktor, malarz i poeta, jeden z najbardziej znanych i nagradzanych polskich twórców za granicą – Jerzy Skolimowski.

Warmińsko-mazurskie scenerie możemy podziwiać w wielu produkcjach. Teraz przyszedł czas na kolejną. Jerzy Skolimowski na Warmii i Mazurach realizuje zdjęcia do najnowszego filmu pt. IO (tytuł roboczy BALTAZAR) dedykowanemu Robertowi Bressonowi, jednemu z najwybitniejszych twórców kina światowego, autorowi kultowego obrazu  „Na los szczęścia Baltazarze” z roku 1966.

- Mistrzowski scenariusz (Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski) wyróżnia się oryginalną szkatułkową formą i alegorycznym ujęciem tematu. Historia osiołka o imieniu IO, rozpoczynająca się w polskim cyrku, a kończąca we Włoszech to gorzka, ale też i pełna ciepłego humanizmu parafraza „filmu drogi”. To panoptikum ludzkich zachowań wobec bezbronnego zwierzęcia, sugestywny obraz relacji społecznych i przemian kulturowych zachodzących we współczesnym świecie - czytamy na stronie Wrota Warmii i Mazur.

Raport z anteny 24.05, godz.10

Zdjęcia, których autorem jest młody utalentowany i nagradzany operator Michał Dymek („Supernowa”, „Sweat” – nagroda na FPFF w Gdyni i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Camerimage”) realizowane są w Galinach, a niebawem filmowcy pojawią się także w Ornecie i Jedwabnie. Będą to sceny realizowane z liczną grupą miejscowych statystów, którzy wcielą się m.in. w postacie kibiców, urzędników i klientów lokalu gastronomicznego.

CZYTAJ TEŻ: BIAŁE NOCE ogarnęły niemal całą Polskę! Co to za zjawisko? Ile trwa i kiedy można je podziwiać?

Po zdjęciach realizowanych w warmińsko-mazurskim filmowa ekipa uda się do Włoch, a następnie powróci do Warszawy. Tę fazę produkcji filmu twórcy planują zakończyć na przełomie lipca i sierpnia.

Film jest koprodukcją polsko-włoską i otrzymał dofinansowanie Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego (jest wspierany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego).

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Te teksty znają wszyscy! Sprawdź czy potrafisz dokończyć cytaty z filmów Barei! QUIZ

Pytanie 1 z 11
Dokończ zdanie z filmu Miś: Nie mamy pańskiego płaszcza...
Źródło: Znany reżyser kręci film na Warmii i Mazurach. W których miejscowościach dokładnie?