Zobacz Inny Wymiar Morsowania w Bartążku [ZDJĘCIA]

2021-12-20 21:27

Ponad stu śmiałków, mimo fatalnej na pierwszy rzut oka pogody, weszło po zmroku do jeziora. Wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie na kameralnej plaży w Bartążku. Na miejscu pojawili się ludzie gotowi na inne obcowanie z zimnem. Weszli do wody w ciszy, przy blasku pochodni i dźwięku bębnów.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 17.12.2021

Inny Wymiar Morsowania

Dlaczego inny wymiar? Bo uczestnicy morsowali: w ciszy, z uważnością na siebie i swój oddech, o zmierzchu przy dźwiękach bębnów i przy blasku ognia z pochodni i ogniska.

Według naszych szacunków było blisko 120 osób. Szok i niedowierzanie, bo pogoda nie sprzyjała. Silny wiatr i grad... stanęliśmy przed decyzją o odwołaniu wydarzenia. Weszłam do namiotu, a tam taka moc! Uśmiech i radość. Pytania, kiedy wchodzimy? Przejaśniło się. Bębny wystukiwały rytm serca i weszliśmy. Było pięknie i magicznie. Cudowne obcowanie z zimnem. Mega podziękowania od uczestników i zapytań kiedy powtórka – mówi współorganizatorka wydarzenia Dorota Jachimowicz z Qźni Jeziorany. - Cudowni ludzie nam pomagali. Cudowni ludzie do nas przyszli. Plaża w Bartążku tętniła życiem, jakby to było lato. Bębniarze z Ustawki bębniarskiej dali nam energię. Byli z nami,mimo zimna. Rytm serca, który wybrzmiewał dawał moc! To przeniosło nas w inny wymiar. Zimno. Rytm serca. Ogień.

Quiz. Jak dobrze znasz kryminały? Prawdziwy fan powieści kryminalnych musi zdobyć 10 na 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
11. Najsłynniejszą niemiecką autorką kryminałów jest:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Zobacz Inny Wymiar Morsowania w Bartążku [ZDJĘCIA]